Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Muki

Zlatna sredina

(10)

• »Muki« je muško

Datum registracije: 22.10.2003

• Poruku poslati

201

Ponedjeljak, 10. Juli 2006

Citirano

Orginalno od Muki
Ja mislim da Italija osvaja...

(o)
_________
________
_______
______
_____
____
___
__
_
What a signature!

jare

Početnik

(10)

• »jare« je muško
  • »jare« je zabranjen

Datum registracije: 01.06.2006

• Poruku poslati

202

Le\'quipe (francuski izvor) navodi da mu je ljigavac rekao da bi trebao da igra za svoju zemlju i pride ga nazvao teroristom. Zidan jos uvijek nije dao zvanicnu izjavu.. a nije ni ljigavac...
Zidan je ipak ljudina.
Sahi nije ni trebao da precuti. Da jeste, proslo bi ljigavcu nezapazeno. Ovako ce bar bit upamcen kao ljugavac.
Zidan ima temperament pobednka. Zrt za pobedom i zivci cine da covek igra bolje..

Emnid

Učenik

(10)

• »Emnid« je zabranjen

Datum registracije: 24.12.2005

• Poruku poslati

203

Citirano

Orginalno od jare
Le\'quipe (francuski izvor) navodi da mu je ljigavac rekao da bi trebao da igra za svoju zemlju i pride ga nazvao teroristom. Zidan jos uvijek nije dao zvanicnu izjavu.. a nije ni ljigavac...

Ovo je najbolji primer koliko pojedini clanovi imaju ukljucen mozak kad nesto prenose. :))

orange

Učenik

(10)

• »orange« je žensko

Datum registracije: 19.01.2005

• Poruku poslati

204

Mozda smijesno zvuci, al meni Zidane cijeli dan ne izlazi iz glave... cijeli dan dumam sta je to toliko gadno morao reci papak, pa da covjek onako reaguje (cinjenica je, sta god da je rekao, bilo je nesto zestoko)...fakat mi je covjeka bilo zao sinoc (Zizou-a, da ne bude zabune). Prvo mi je bilo zao sto ga onaj zabar ljigavi onako isprovocira, pa mi je onda bilo drago, ustvari zao sto ga ne zviznu malo bolje u onu glavushu zabarsku, a poslije kad sam ga vidjela da silazi u svlacionicu i brise oci, pravo mi se stislo... Da je ostao, velike su sanse bile da Francuzi pobijede, ovako su zabari opet pokazali da su fuj fuj fuj i da im je i fudbal fuj (molim muske da ne kolutaju ocima, ovo ipak govori emotivno zensko koje se sinoc gotovo rasplakalo... )

Uglavnom, danas kad sam procitala na netu da je ZZ ipak najbolji igrac prvenstva... bilo mi je srce ko kanta!
Nek krepaju od muke! :D
...Najgore je biti stranac u svome plemenu...

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

205

Steta je zbog mrlje na jednu fenomenalnu karijeru! Materazzi je veliki smrad i u Interu a pokazalo se i u reprezentaciji. Sigurno mu je opsovao oca, jer je to za Arape najvece uvreda...

Zizu je (ipak) ostao legenda.
Sit Hungry Doesn't Believe

nparis

Učenik

(10)

• »nparis« je muško

Datum registracije: 22.01.2004

• Poruku poslati

206

Francuski Predsjednik Chirac se zahvalio reprezentaciji a posebno Zidanu za koga je rekao da je osoba sa najboljim ljuskim vrlina. I da je za cijelu svoju karijeru na najbolji nacin sluzio reprezentaciju i imidz Francuske u svijetu. Mogu da kazem da je cijela Francuska podrzala Zidana i sta god da je uradio niko mu nebi zamjerio. Jer svi znaju kakav je ustvari Zidane, i za njegovo skromno ponasanje i lijep karakter je vise putao bijo proglasen za licnost Francuske.
Crnom zemljom kada me zaspu ne pomosli da me nema, Sunce, Mjesec zar nestaju sa njihovim zalascima .

_Seada_

Početnik

(10)

Datum registracije: 27.03.2006

• Poruku poslati

207

Ada KRALJ je nas ZIDANE

Hehehehehehehehe
(o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o) (o)

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

208

Ova tashana je legenda....
10/07/2006 | Izvor: B92, Beta, AFP
Brazilci "skinuli" reči Materacija

Brazilski specijaliti za čitanje sa usana procenili su da je italijanski fudbaler Marko Materaci uvredio Zinedina Zidana nazvavši njegovu sestru prostitutkom, prenela je francuska agencija AFP.

U drugom produžetku finala Svetskog prvenstva, pri rezultatu 1:1, Zidan je glavom udario Materacija, nakon što mu je Italijan nešto dobacio. Zbog toga je najbolji francuski fudbaler dobio crveni karton, ali ostalo je nejasno šta ga je toliko isprovociralo.

U priču su se uključili i specijalisti za čitanje sa usana, koji su u emisiji brazilske televizije "Globo" rekli da je udarcu Zidana prethodilo koškanje dvojice fudbalera kada je italijanski fudbaler povukao Zidana za dres i, kako oni tvrde, dobacio dva puta francuskom igraču da mu je sestra "prostitutka".

Brazilski stručnjaci tvrde da je Materaci zatim uputio još jednu psovku Zidanu ali nisu uspeli da otkriju koju.

Zidanova strana priče biće poznata za nekoliko dana, kada će se on obratiti javnosti, izjavio je njegov agent za BBC, dodajući da zna samo da je Materaci rekao nešto veoma ozbiljno.

Francuski plejmejer, koji je u finalu završio igračku karijeru, a njegov agent potvrdio je da on veoma žali zbog svog postupka.

Zidan je, uprkos incidentu, proglašen za najboljeg igrača Mundijala u Nemačkoj. Francusku je doveo do finala i bio njen najbolji igrač na turniru.

Zidan je u meču sa Italijom napravio treći teški incident u karijeri. On je 1998. brutalno zgazio reprezentativca Saudijske Arabije u prvoj fazi takmičenja. Kažnjen je sa dva meča suspenzije, a po povratku odlučujuće je doprineo da Francuska osvoji titulu prvaka sveta.

Zidan je tada tvrdio da je naučio lekciju, ali je tri godine kasnije glavom udario fudbalera Hamburgera Johena Kinca, u meču Lige šampiona. Za taj prestup dobio je pet mečeva neigranja.

10/07/2006 | Izvor: B92, Lokalni mediji
Kabilija tuguje sa Zidanom

Rodbina kapitena Francuske Zinedina Zidana, koja živi u alžirskom planinskom selu Agemun, tugovala je zajedno sa najbvoljim igračem Mundijala zbog isključenja i poraza u finalu.

Rođak poznatog fudbalera Raba Zidan izjavio je da se nada da će Zinedin pronaći vremena da poseti svoju familiju, dok je njegov brat Đamel, koji je proveo odmor u Francuskoj naglasio: "Da, on će se vratiti da poseti svoje rođake, selo i prijatelje".

"Tužan sam, ali je dobro za njega što neće više igrati fudbal", dodao je Đamel Zidan.

Zidan je u nedelju, u finalu Svetskog prvenstva, odigrao poslednju utakmicu u karijeri, a njegovi rođaci gledali su je u lokalnom kafiću "Zizu".

Mnogi su bili uplakani, ali jedan od meštana Murani Reduan je rekao:

"On je uvek igrao dobro. Mi smo uživali".

Atman Šelua bio je razočaran Zidanovom reakcijom u 110. minutu.

„Veoma smo razočarani. Trebalo je da sačuva nerve“, rekao je on , pošto je odneo kartonsku sliku Zidana u realnoj veličini.

Zidanov otac je rođen u Agemunu, planinskom selu u Kabiliji, na seveoistoku Alžira, ali se sa suprugom preselio u Marsej 1962. godine, kada je Alžir proglasio nezavisnost od Francuske. Zinedin se u tom gradu rodio deset godina kasnije.
Upotreba moderne tehnologije naljutila je Tjerija Anrija.

- Znam da se FIFA već godinama bori za zabranu korišćenja televizijskog snimka prilikom sumnjivih situacija. Takođe, znam da ni Elizonda ni njegovi pomoćnici nisu videli šta se dogodilo. Znači, odluku da se našem kapitenu pokaže crveni karton doneo je neko ko je ispred sebe imao monitor. Ako je to istina, onda je trebalo da kamere i mikrofone upotrebe kako bi saznali šta je Materaci rekao Zidanu. Sve što želim da poručim Zi-Zuu, a mislim da to treba da učini i Francuska i ceo fudbalski svet, jeste jedno veliko „hvala“. To je to - iskren je Tjeri Anri.

Poslije plasmana Francuske u finale, jedan od najboljih igraca u francuskom timu Franck Ribery izjavio je da poslije finala namjerava ici na Hadz. Inace, Ribery je presao na Islam poslije vjencanja sa svojom suprugom Waniba'om: "Islam je za mene pokretacka snaga i na terenu i izvan njega. Uz iman sam uspio, i poslije prvenstva zelio bih ici na Hadz".

ALLES FRANCAIS.

Engleski tabloid The Sun je prekjuce uslikao Zidana na balkonu hotelske sobe sa cigarom u ruci, u trenutku sam shvatio zasto ostavlja fudbal. Zelio sam da Francuska osvoji kup, ne zbog Francuza i Francuske, nego zbog srcanih "crnih" Francuza, sa kojima su cak i francuske novine uoci i na pocetku prvenstva tjerali dalgu i sprdali se.
Zidan nije izdrzao psovke onog Italijana, nadam se da nisu bile rasisticke.

menadzer bajerna alfa i omega dojche fudbala franz beckenbauer je sinoc izjavio da mu nije jasno shto Zidan napushta fudbal,kazhe ako bi on prihvatio bajern mi bismo ga rado uzeli za sebe, Zidan je kralj ne samo frakcuskog vec i svjetskog fudbala,on je u utakmici sa brazilom maltene sve sam odradio,u njemachkoj ga josh zovu i chovjek sa chelichnom maskom jer je rijetko nasmijan,a po pitanju sinocnjeg ekscesa beckenbauer kazhe Zidan je chovjek koji nije te fele da izaziva konflikte,vec je bio isprovociran...

Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

Datum registracije: 02.07.2003

• Poruku poslati

209

Utorak, 11. Juli 2006

Ovako je sinoc bilo u "najitalijanskijem" gradu sjeverno od Alpa. Zabari su slavili skoro cijelu noc.

Jedino sto je policija bila blokirala prilaze centru grada autima, tako da Italijani nisu mogli kroz sami centar sa svojim Auto-korzoom, iako su

protekli mjesec skoro svaku noc tuda prolazili auto-korzoi pobjednickih ekipa

A ja se pitam stoli :D
Jaeger je dodao/la ovu sliku:
  • veni,vidi,vici.jpg
Basimi veririm, Sancakin bir tasi vermem!

lastavica

Početnik

(10)

• »lastavica« je žensko

Datum registracije: 01.02.2006

• Poruku poslati

210

Utorak, 11. Juli 2006

U finalu SP \'06 je pobedio bolji...,

Ja ne bih velicao ljudske kvalitete Zidane-a. Zidane igra za zemlju koja je kolonizirala njegov rodni Alzir, popljackala, pobila i protjerala na hiljade nevinih Alziraca. Zamislite da jedan Bosnjo iz Srebrenice igra za tzv. Republiku Srpsku a da mu Radovan Karadzic aplaudira iz loze. Nije mu prvi put da \'krvnicki\' startuje nad protivnickim igracima, setite se SP \'98 kada je nagazio onog Saudijca.

Takodje, ne mogu da skontam ove tipove sto onako demonstrativno, da svi vide, uce fatihe i krste se na sportskim terenima i neprikladno odjeveni. Nije li to srozavanje vjere na jedan nepodnosljivo nizak kontekst i nivo?

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

211

Utorak, 11. Juli 2006

Pa nije bas isto kao sa Srebrenicom. Od vremena kolonijalizma do danas je mnogo vremena proslo, Francuzi su bili okupatori ali nisu pocinili genocid a ni Francuska nije isto sto i republika mrska. A ako cemo da problem gledamo kroz tu prizmu onda je Zidan trebao onom provokatoru da otkine glavu, obzirom na zlocine koje je Italija u vrijeme Musolinija pocinila u Libiji. General Graziani je ubijao muslimane Libije iz zadovoljstva, uzivao je da se kupa u libijskoj krvi dok je njegova vojska uzivala u silovanju Libijki. Zato, o svemu tome je glupo pricati u ovom kontekstu.

Isto tako, bez ikakvog osnova je reci da je ucenje fatihe ili pak krstenje na sportskim terenima javno srozavanje vjere na nizak nivo. A ni primjedba da su nepristojno odjeveni nije tacna.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

212

Utorak, 11. Juli 2006

PA ako je ba sistina to sto mu je onaj zgoljo reko sad mi je jos vise krivo sto ga nije sinuo po nosu X(

ja evo vec 2 dana izbegavam da gledam TV, ne mogu da gledam one ljige sa pokalom

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

213

Utorak, 11. Juli 2006

Uopšte me ne zanima kako je i da li je Materazzi provocirao Zidana. Uopšte me ne zanima ni fudbalsko umeće Zidana u trenutku kad prosuđujem o njegovom postupku. Zanima me sport, zanimaju me norme ponašanja i zanima me poruka koja je poslata svetu proglašavanjem Zidana za najboljeg igrača prvenstva i pored toga što je načinio onakav nesportski gest.
Fudbal je sport (ali na žalost sve manje), sportsko ponašanje je nešto što bi trebalo da krasi sve -a naročito najbolje- sportiste, pa mi je po tim nekim mojim merilima proglašavanje Zidana za najboljeg igrača totalno poražavajuće za sport u globalu. Zidanov prestup je vidljiv, i vidljivo ružan, i očito ružan primer- pogotovu u sportu - ali očigledno da u današnje vreme "veličine" imaju privilegovan status, kako u sportu, tako i van njega. Skoro sam siguran da bi, da je kojim slučajem isti onaj nesportski gest uradio neki anonimus - niko se ne bi ni pitao čime je taj anonimus bio "isprovociran". Pri tome, da je udarac dobio neki od "velikih"- jednodušni bi bili i u oceni da je anonimus ljigavac - a da se pri tom ništa bitno ne bi promenilo u suštini ovog nesportskog, nefudbalskog , nehumanog čina.
Zidan će reći da mu je Materazzi rekao "to i to", Materazzi će reći da nije i - kome će se verovati? -veličini naravno. Ljudi su prosto skloni da povlađuju i klimaju glavama - naročito "uspešnim"...

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

214

Utorak, 11. Juli 2006

Dvije stvari

Prvo, glasanje i odluka o tome kome ce pripasti Zlatna lopta se donosi u pauzi finalne utakmice. Znaci, Zidan je izabran za najboljeg fudbalera neki sahat vrmena prije udarca glavom.

Drugo, pravila fife za onakav prekrsaj nalazu crveni karton i eventualnu zabranu igranja nekoliko narednih utakmica. Mjera oduzimanja Zlatne lopte nije predvidjena.

To bi isto bilo kao kada bi Sulju oduzeli pravo da bude predsjednik opstine Novi Pazar samo zato sto je pola sahata nakon objavljivanja rezultata za Rasima rekao da je pogan.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

• Poruku poslati

215

Utorak, 11. Juli 2006

U datom momentu Zidan je reagovao jednostavno ljudski. I nemojmo sada sa tom pricom primjera i poruke koju je time poslao preko televizije.
Samim tim sto je profesionalac ne znachi da je bez osjecaja. A kome ce se vjerovati....Pa proshlost ova dva fudbalera utiche na to kome ce vjerovati. Da je ovakvo neshto svojevremeno uchnio Maradona, njemu se mozda nebi vjerovalo, uprkos njegovoj igrachkoj velichini, jer su poznate i Maradonine ljudske osobine.

Ovako Zidan je uchnio, sta je uchinio i vjerovatno ce biti kaznjen, jer pravila tako nalazu, iako je samo iskljuchenje na oproshtajnoj utakmici dovoljna kazna.

Ovi zabari nisu slavili svoje fudbalere, vec je glavna parola bila "Zidane, Zidane fafankulo". Mislim da necete zeljeti da cujete prijevod.
Jaeger je dodao/la ovu sliku:
  • Fiesta_Italiana2.jpg

jare

Početnik

(10)

• »jare« je muško
  • »jare« je zabranjen

Datum registracije: 01.06.2006

• Poruku poslati

216

Utorak, 11. Juli 2006

Najvise mi se dopao odgovor anirja... Inteligentan je lik, nema sta..

Sto se tice sansovog komentara, moram samo da kazem da je veoma logican, i da je idealan, ali ne i realan. Ustvari jeste, ali realnost idealne situacije je tesko ostvarljiva.. nazalost.

Obzirom da se bavim radom sa djecom (upravo na fudbalskom polju) cesto im ponavljam da bez obzira na postupak protivnickog igraca njihov odgovor ne sme da bude baziran na tome, jer puno se i prljavih stvari desava, a tu je sudija da resava sporove. U najgorim situacijama sudija i ne vidi (jer ne moze) bas sve, a ako se odreaguje onda se stavlja spotlight na pogresnog igraca. Radi se i o tome..

Ali.. dobro neko rece: i zidan je ljudsko bice.. Nije trebao al jako je :D..

E sad.. ipak su velicine velicine. Nisu svi isti, i ne treba da budu. Jer ako ne bi veliki bili privilegovani, cemu onda njihova velicina? Jer upravo su te \'privilegije\' to sto su zasluzili. Meni je samo bitno da znam da nisu upravo zbog njih i radili, a verujem da zidan nije od tih. Njegov nacin zivota, stil, i karijera svedoce tome. A da je nervozan jeste... Covek je. Dobar fudbaler, al ima i mane.. Nije jedini zar ne?

Ne opravdavam vec samo objasnjavam. Nije to isto :)

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

217

Utorak, 11. Juli 2006

Ed-u

Citirano

Orginalno od ed
Mjera oduzimanja Zlatne lopte nije predvidjena.

Pravila očigledno trebaju bit menjana

Citirano

Orginalno od ed
To bi isto bilo kao kada bi Sulju oduzeli pravo da bude predsjednik opstine ...

Ne bih da u priču uvlačimo Sulejman ef., Muamer ef. Rekić ef. Rasim ef. i dr. ef., mada sličnosti u odnosu javnog mnjenja ima svakako

Jeager-u:

Citirano

Orginalno od Jeager U datom momentu Zidan je reagovao jednostavno ljudski...
....Pa proshlost ova dva fudbalera utiche na to kome ce vjerovati. Da je ovakvo neshto svojevremeno uchnio Maradona, njemu se mozda nebi vjerovalo, uprkos njegovoj igrachkoj velichini, jer su poznate i Maradonine ljudske osobine...
Ovi zabari nisu slavili svoje fudbalere, vec je glavna parola bila "Zidane, Zidane fafankulo". Mislim da necete zeljeti da cujete prijevod.

Zidan je reagovao nesportski a ne ljudski. Očigledan primer sportskog ponašanja pokazao je Bufon koji je najpre sportski reagovao na nesportsko ponašanje Zidana tražeći od sudije da reaguje, a potom, nakon reakcije sudije sportski i ljudski je opet prišao Zidanu pružajući mu očigledno riječi utjehe.

U ovom slučaju nema šta da se vjeruje ili ne vjeruje - budno oko kamere je zabilježilo incident i jasno se vidi da je Zidan udario Materazzija.

Argument? To što su ovi "navijači" skandirali nema veze sa incidentom, niti ga opravdava niti objašnjava, već je primer logičke zablude udruživanja "argumenata"

Jaretu i ostalima: Svako ima pravo da stvara svoj ugled i svoju veličinu, ali i da ga skrnavi i ruši. Svako ima pravo i da opravdava ili pak objašnjava postupke "veličina" ali i da ih kritikuje. Pitanje je samo šta je svrsishodnije, al opet -odgovor zavisi od potpitanja: šta je svrha?
Za mene je najineteligentniji odgovor na pitanje novinara dao upravo Materazzi:
Što pitate mene, Zidan je udario mene a ne ja njega...

I opet se vraćamo na onu sliku žene sa tovarom, čoveka sa cigarom i raznim komentarima ...

Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

218

Utorak, 11. Juli 2006

Iz engleskih novina :

Citirano

Zidane smiled at Materazzi as he walked away. But there was another exchange, Zidane turned and floored him with a butt to the chest. The lip-reader claimed the Italian had said: “We all know you are the son of a terrorist whore.”

He added: “Viffanculo”. (f*** off). A source close to the Italian squad claimed that after twisting Zidane’s nipple, Materazzi asked him: “What, don’t you like it?” The French captain replied: “A bit too hard to turn me on.”

But Materazzi shouted: “Well, I did it that way because I know that’s how your mother likes it.”

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

219

Utorak, 11. Juli 2006

Citirano

Orginalno od Jaeger
A kome ce se vjerovati....Pa proshlost ova dva fudbalera utiche na to kome ce vjerovati.

Ovo je po meni potpuno nevazno pitanje. Sta ima da vjerujem, jednom ili drugom. Kamera je zabiljezila ono sto je nedopustivo na fudbalskom terenu i to se mora sankcionisati. Tu se cak nista ne bi promijenilo ni da su svi mikrofoni na stadionu zabiljezili psovku italijanskog fudbalera (osim sto bi i on dobio crveni). Postoje pravila i postoji zakon. Ako se ne bude konsekventan dolazi do haosa. Medjutim, ovo uopste ne oduzima Zidanu pravo da razbije Talijana. Samo je pitanje gdje je to trebao uraditi: na terenu, u svlacionici, u mraku na kraju ulice ...

Prilog ovoj diskusiji: Kako odolijevate provokacijama.

Jaeger

Zlatna sredina

(10)

• »Jaeger« je muško

• Poruku poslati

220

Utorak, 11. Juli 2006

Citirano

Orginalno od ed
Dobro, evo bez filozofije.

Izadjes u grad sa drustvom i pridje tip i opsuje ti majku. Kako ces da reagujes?

Citirano

Orginalno od björn
Nadam se da bih mu rekao ovako nesto: "Brate polako ti si me zamenio s nekim sigurno"
Ako to nebi pomoglo onda bih samo produzio kao da nista nije bilo jer je ocito da je taj neki "ufatio promahu" pa nije vredan odgovora. Jedino bih odgovorio agresivno ako bi me udario jer ipak nisam jos na nekom velikom stepenu imana. Ovo mi se jos nije desilo ali ovako bih pokusao da odgovorim.

Ma ochito da je Materazzi zamijenio Zidana sa nekim, ili josh gore "ufatio promahu", samo sto to Zidan nije primjetio :D :D

Sportski, nesportski...neka ga je mlatio. Dokazo covjek da su cast i dostojanstvo vazniji nego svi pehari i medalje.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks