Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

221

Utorak, 11. Juli 2006

Citirano

Orginalno od Jaeger

Sportski, nesportski...neka ga je mlatio. Dokazo covjek da su cast i dostojanstvo vazniji nego svi pehari i medalje.

Upravo to je ono sto i ja zastupam. Na fifi je da ispostuje pravila i po tome Zidan zasluzuje da bude kaznjen. Pa i pored toga, u zivotu postoje stvari za koje se vrijedi zrtvovati. Odbrana casti je svakako jedna od njih. Sta ce ti titule, pehari i Zlatne lopte ako je cijena da otrpis da te neko vrijedja, omalovazava i atakuje na cast. Zato mi je zao sto mu nije bas onde, na sred terena polomio zube.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

jare

Početnik

(10)

• »jare« je muško
  • »jare« je zabranjen

Datum registracije: 01.06.2006

• Poruku poslati

222

Utorak, 11. Juli 2006

Vala ga malo i preteraste. Da je dostojanstveno pa i nije.. jer nije ni sportski. Jedno je razumijet a drugo podrzavat. Covjek je i normalno je shvatit da i on moze tako da reaguje, al sad jos preteravat.. previse je. Pretpostavljam da mu je i refleks bio da udari materacija u grudi jer kao covjek koji ne zeli nikom da naudi, ali ne da nikom da ga provocira, nije hteo da ga bas i povredi. Materaci se previjao zato sto je zena. A da je bas hteo da ga opici pogodio bi ga u glavu i zube mu slomio. Al nije zidan takav covjek. Ipak je on dostojanstven ;)

A sa druge strane, niko ne prica kako se materaci uputio ka zidanu ko da on je neka faca i hrabar je. To je dodato ucinilo da ga zidan doceka glavom :D.. Evo ilustracije:

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

223

Utorak, 11. Juli 2006

ove vec sat vremena kako sastavljam najbolje kombinacije italijanske ekipe ovog prvenstva.

vredi se pogledat

Sa pregled potreban vam je powerpoint ili slicno ...

http://rapidshare.de/files/25576000/Italija2006.pps.html

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

224

Utorak, 11. Juli 2006

Citirano

Orginalno od sans
Uopšte me ne zanima kako je i da li je Materazzi provocirao Zidana. Uopšte me ne zanima ni fudbalsko umeće Zidana u trenutku kad prosuđujem o njegovom postupku. Zanima me sport, zanimaju me norme ponašanja i zanima me poruka koja je poslata svetu proglašavanjem Zidana za najboljeg igrača prvenstva i pored toga što je načinio onakav nesportski gest.
Fudbal je sport (ali na žalost sve manje), sportsko ponašanje je nešto što bi trebalo da krasi sve -a naročito najbolje- sportiste, pa mi je po tim nekim mojim merilima proglašavanje Zidana za najboljeg igrača totalno poražavajuće za sport u globalu. Zidanov prestup je vidljiv, i vidljivo ružan, i očito ružan primer- pogotovu u sportu - ali očigledno da u današnje vreme "veličine" imaju privilegovan status, kako u sportu, tako i van njega. Skoro sam siguran da bi, da je kojim slučajem isti onaj nesportski gest uradio neki anonimus - niko se ne bi ni pitao čime je taj anonimus bio "isprovociran". Pri tome, da je udarac dobio neki od "velikih"- jednodušni bi bili i u oceni da je anonimus ljigavac - a da se pri tom ništa bitno ne bi promenilo u suštini ovog nesportskog, nefudbalskog , nehumanog čina.
Zidan će reći da mu je Materazzi rekao "to i to", Materazzi će reći da nije i - kome će se verovati? -veličini naravno. Ljudi su prosto skloni da povlađuju i klimaju glavama - naročito "uspešnim"...

Daj Sans probudi se choveche.Ovaj svijet nije bajka!!
Chitaj sad
Stručnjaci otkrili zašto je Francuz nasrnuo na Materacija

Jedan italijanski sajt je angažovao stručnjaka za čitanje sa usana koji je posle višečasovnog pregledavanja televizijskog snimka otkrio šta je Materaci tačno rekao Zidanu. Razgovor je vođen na italijanskom jeziku:

- Zidan: „Prestani da me vučeš za dres“.

- Materaci: „Umukni, jeb... Dobijaš samo ono što si zaslužio“.

- Zidan: „Da, da. U pravu si“.

- Materaci: „Svi zaslužujete isto, jeb... muslimani, sinovi terorističkih kur..“.

Izvor iz francuske reprezentacije dodao je da je Materaci davao „bolesne“ komentare na račun prvog Zidanovog trenera Žana Ferada, koji je preminuo pred početak SP Takođe, Bi-Bi-Si je preko svojih kontakata otkrio da je centarhalf „azura“ Zidanovoj porodici poželeo „užasnu smrt“.

----------------------------------------------------
Malo tolerancije,a?
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

lastavica

Početnik

(10)

• »lastavica« je žensko

Datum registracije: 01.02.2006

• Poruku poslati

225

Srijeda, 12. Juli 2006

Oleee

Zidane je za vrijeme ovog incidenta neodoljivo licio na bika iz spanske koride koji jurisa rogovima na provokaciju, tj. tacno radi ono sto toreador-provokator, u ovom slucaju Materazzi- hoce. Postupio je glupo jer je dozvolio da ga mladi Materazzi izazove da uradi to sto je uradio, dobije crveni karton i oslabi svoj tim u finisu igre.
Onda se, takodje kao bik porazen i potucen povlaci na veliku radost Italijana i svih koji su navijali za njih.

Sta je jos trebao da uradi: kada je prolazio pored onog pehara, da mu se primakne blize i pomokri po njemu pa onda neka ga ljube i lizu Italijani.

sahih

Učenik

(10)

• »sahih« je muško
  • »sahih« je zabranjen

Datum registracije: 07.06.2006

• Poruku poslati

226

Srijeda, 12. Juli 2006

Sta je jos trebao da uradi: kada je prolazio pored onog pehara, da mu

to je trebao da uradi.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

227

Srijeda, 12. Juli 2006

Citirano

Orginalno od Sandokan

Jedan italijanski sajt je angažovao stručnjaka za čitanje sa usana koji je posle višečasovnog pregledavanja televizijskog snimka otkrio šta je Materaci tačno rekao Zidanu. Razgovor je vođen na italijanskom jeziku:

Drugi italijanski sajt je angažovao drugog stručnjaka za čitanje sa usana koji je posle višečasovnog pregledavanja snimka takođe utvrdio tok razgovora:

Materazzi: Ćelavi, šta će ti taj pijetao na dresu, kad on nije ćelav?

Zidan: Nemoj da ti ćelavi da po ***ci!!!

Materazzi: OK, ćelavi, nemoj odmah da se pališ, šalim se malo

Zidan: Ja se uopšte ne šalim!!!

Materazzi: Šteta što francuski simbol nije ovan - bolje bi ti stajao...

Tu je Zidanu ispalio osigurač i .... epilog smo videli

P.S. Ovo sam izmislio s ciljem da pokažem da "čitanje s usana" nije neki argument, i da u krajnjoj liniji zavisi od mašte "čitača"
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

228

Srijeda, 12. Juli 2006

Pa dobro nebi sad trebali koristit ovu temu za prepucavanje i kuliranje.

Posto je prvenstvo vec zavrseno predlazem da se tema zatvori pre nego sto ode u vesele. :]

jare

Početnik

(10)

• »jare« je muško
  • »jare« je zabranjen

Datum registracije: 01.06.2006

• Poruku poslati

229

Srijeda, 12. Juli 2006

Najbolje da sacekamo da vidimo sta ce Zizu na konferenciji za novinare da iznese. Ako je tacno ovo sto se tvrdi onda je stvarno tuzno i zalosno. Sportisti bi trebali bit bar malo bolji ljudi. Za tim takvih ljigavaca ne bih nikad navijao... iako na pocetku i jesam.

hadalj

Profesionalac

(10)

• »hadalj« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

230

Srijeda, 12. Juli 2006

ada nema sta tu da se prica, covek mu je spasio zivot

http://zidanesavesmaterazzi.ytmnd.com/
malo za promenu

meSSko

Zlatna sredina

(10)

• »meSSko« je muško

Datum registracije: 26.06.2003

• Poruku poslati

231

Srijeda, 12. Juli 2006

hadalju.....imas pravo

Citirano

orig.od Hadalj-a

ada nema sta tu da se prica, covek mu je spasio zivot

[U]http://zidanesavesmaterazzi.ytmnd.com/[/U]

Toliko si u pravu,...ne umijem opisat:

On je brze zveknuo na zemlju,...nego da ga je strefio tromblon !!!! 8) 8) 8)
[SIZE=1]Šta god ko čini,..ono sve sebi !!! ;) [/SIZE]

Administrator

Urednik foruma

(121)

• »Administrator« je muško

• Poruku poslati

232

Srijeda, 12. Juli 2006

Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Sandokan

Profesionalac

(10)

• »Sandokan« je muško
  • »Sandokan« je zabranjen

Datum registracije: 12.12.2003

• Poruku poslati

233

Srijeda, 12. Juli 2006

Citirano

Orginalno od sans

Citirano

Orginalno od Sandokan

Drugi italijanski sajt je angažovao drugog stručnjaka za čitanje sa usana koji je posle višečasovnog pregledavanja snimka takođe utvrdio tok razgovora:

Materazzi: Ćelavi, šta će ti taj pijetao na dresu, kad on nije ćelav?

Zidan: Nemoj da ti ćelavi da po ***ci!!!

Materazzi: OK, ćelavi, nemoj odmah da se pališ, šalim se malo

Zidan: Ja se uopšte ne šalim!!!

Materazzi: Šteta što francuski simbol nije ovan - bolje bi ti stajao...

Tu je Zidanu ispalio osigurač i .... epilog smo videli

P.S. Ovo sam izmislio s ciljem da pokažem da "čitanje s usana" nije neki argument, i da u krajnjoj liniji zavisi od mašte "čitača"

Vidi se da si smislio....
Pazare jedini ,pazaree jedinii najboljiiiii, oooo ooooo oooooo ooooooo!!!!![/URL]

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

234

Četvrtak, 13. Juli 2006

Juce se Zidan obratio javnosti putem francuske televizije. Rekao je da mu je Italijan u jako negativnom i prljavom kontekstu pominjao majku i sestru. Pokusao sam da odem od njega i da se ne obazirem. Ali on je ponovio uvrede. To je vec bilo tesko. Buduci da nije prestajao sa uvredama nisam mogao da otrpim, okrenuo sam se i udario ga." - kaze Zidan.

On je putem TV-a uputio izvinjenje svoj djeci koja su gledala tu scenu ali je porucio da to ne vazi za Matarazija. Njemu nema sta da se izvinjava i ne zali sto ga je udario jer bi to znacilo da je bio u pravu sto je vrijedjao.

Novinar njemacke televizije koji je prevodio ovaj intervju je dodao da se u krugovima fife razmislja o oduzimanju Zlatne lopte Zidanu ali isto tako i o tome da se Italiji oduzme titula svjetskog prvaka. Ovo drugo mi bi toliko nevjerovatno da pocinjem da sumnjam da sam dobro cuo te ako je neko od ovih dojcsprahige imao prilike da gleda ovo sinoc na TV neka potvrdi ili ispravi.

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

235

Četvrtak, 13. Juli 2006

ED sve je tacno sto si napisao.
I ja sam bas u Svedskim novinama Aftonbladet citala o Zidanovoj izjavi.
A i Fifa predsednik SEEP BLATTER kaze da ce mozda Zidana onaj udarac na italijanskog fudbalera Marco Materazzi kostati cene gubitka titile VM-s bästa spelare(najbolji igrac).
Fifa je otvorila istragu u vezi dogadjaja Zidana u utorak i dok to ne bude gotovo ostaje nam da cekamo i licno zalimo taj SKANDAL.
Zidane je takodje izneo da bi lakse podneo tezak udarac u lice nego te uvrede o majci i sestri koje je cuo cak tri puta.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

• Poruku poslati

236

Četvrtak, 13. Juli 2006

Da malo korigujem ono o glasanju ...

www.sport.rtl.de javlja:

Citirano

Unterdessen könnte Zidane die Auszeichnung zum besten Spieler der WM laut FIFA-Präsident Joseph Blatter wieder aberkannt werden. 'Der Gewinner ist noch nicht von der FIFA bestimmt, sondern von einer Journalisten-Wahl. Die FIFA-Exekutive hat das Recht und die Pflicht einzugreifen, wenn gegen die ethischen Grundsätze des Sports verstoßen wird', sagte der Chef des Fußball-Weltverbandes FIFA der italienischen Zeitung 'La Repubblica'.

Zidane wurde trotz des Kopfstoßes und der folgenden Rote Karte einen Tag später zum Sieger der unter Journalisten ausgetragenen Wahl zum besten Spieler der WM 2006 erklärt. Allerdings waren die meisten Stimmen schon vor dem Endspiel abgegeben worden. Die Wahlurnen schlossen nur 80 Minuten nach dem Schlusspfiff in Berlin.

Ukratko, Zidanu bi mogla biti oduzeta Zlatna lopta, najavljuje Blatter. Izvrsno vijece Fife "ima pravo a i obavezu da reaguje kod povrede etickih principa".

Glasanje za najboljeg fudbalera nije zavrseno u poluvremenu kako se moglo zakljuciti iz mog posta vec, kako se vidi iz gornjeg citata, 80 min po zavrsetku utakmice. Medjutim, ogromna vecina novinara je svoje glasove predala jos za vrijeme finalne utakmice tako da glasovi koji su stigli poslije nisu imali nikakvu tezinu. Otuda valjda i meni informacija da se glasanje obavilo u poluvremenu finala.

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

• Poruku poslati

237

Četvrtak, 13. Juli 2006

:D :D

PaZaRaC je dodao/la ovu sliku:
  • karta.jpg

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

238

Četvrtak, 13. Juli 2006

Citirano

Orginalno od ed
... ali isto tako i o tome da se Italiji oduzme titula svjetskog prvaka. Ovo drugo mi bi toliko nevjerovatno da pocinjem da sumnjam da sam dobro cuo te ako je neko od ovih dojcsprahige imao prilike da gleda ovo sinoc na TV neka potvrdi ili ispravi.

Ne bi me iznenadilo :D Onda bi, s obzirom da je Zidan igrač Francuske bilo nemoguće i njoj dodeliti titulu. Našao bi se neki razlog da se titula ne dodeli ni Nemcima- ako ništa drugo onda zbog II Svetskog rata... Metodom eliminacije jedne po jedne ekipe, došlo bi se i do poslednje po plasmanu, a to je zna se reprezentacija Srbije i Crne Gore.

Možda će Srbija i Crna Gora postati zvanični prvak sveta? Aa? 8)
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

sahih

Učenik

(10)

• »sahih« je muško
  • »sahih« je zabranjen

Datum registracije: 07.06.2006

• Poruku poslati

239

Četvrtak, 13. Juli 2006

citat:Možda će Srbija i Crna Gora postati zvanični prvak sveta? Aa?

ne moze zbog sloba

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško
  • »Tashke« je autor ove teme

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

240

Četvrtak, 13. Juli 2006

Zidan rece da mu je ovaj psovao majku i sestru,Materazzi rece da nije,a pogotovu ne majku bez koje je i sam ostao jos sa 15 godina i da je za njega majka svetinja,i tako u krug.
Fifa najavila istragu i saopstenje.
Tema JE odsluzila svoje.
Italija je novi prvak sveta,i bice to sve do SP2010 u Juznoj Africi.
Svetsko Prvenstvo je zavrseno,a o eventualnoj odluci Fife i novim saznanjima u nekoj drugoj sportskoj temi(sportske vesti i dr.)
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks