Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko
  • »ANNA« je autor ove teme

Datum registracije: 14.08.2007

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 16. August 2007

ZDRAVLJE

Ne znam koliko ste obavešteni, ali u Japanu je hit lečenjem na daljinu takozvana "O ring" metoda.Naravno uz pomoć klasične medicine, oni tvrde da uspevaju da ostanu zdravi i da se na vreme izleče od najtežih bolesti.
Primer je jedan od direktora kompanije "Soni" koji su inače i sponzori koji "O ring" metode.Njemu su na pregledu O ring metodom utvrdili da ima mali karcinom na debelom crevu.Čovek je bio šokiran jer se jako dobro osečao i nije osečao nikakve promene.Rešio je da proveri i otišao je do bolnice koji su mu zaista i našli kancer i uspešno ga operisali.
Da li verujete u to?

Sting Lady

Profesionalac

(10)

• »Sting Lady« je žensko

Datum registracije: 07.08.2005

• Poruku poslati

2

Shta podrazumeva "O Ring" metoda?

Ima u meni tmine,
no ima u meni i vedrine,
i moja divna sloga.

Veselica

Početnik

(10)

• »Veselica« je žensko

Datum registracije: 15.08.2007

• Poruku poslati

3

negde sam procitao da je to lecenje na daljinu.a japanci su daleko odmakli oni nemaju konzervativce.

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

• Poruku poslati

4

Petak, 17. August 2007

Hej ...pričamo o "O ring" metodi lečenja....to je tema!
Zvanični naziv joj je Bi-digital O-ring test ili skraćeno BDORT.Služi za uspostavljanje dijagnostike bolesti.
Priznata je u Americi pre 5-6 god.a na njenom iztraživanju se radi već 20-30 god. u Japanu i Americi.Može na daljinu da se odredi vrsta bolesti i na vreme da se spreči dalji tok.
Ako vas još zanima ...mogu da pišem...
ako ne...da ne trošim vreme

5

Petak, 17. August 2007

ANNA haj prostim recima nam objasni u par recenica kako funkcionise ta metoda? Sting Lady te pita al' ti opet preskoci da to objasnis.

Stingice evo dok ona ne napise : Bi-Digital O-Ring Test
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

• Poruku poslati

6

Petak, 17. August 2007

Koristi se metodom ruku..Prosto rečnikom ljudi stave se ruke ispred čoveka i ispred organa koji želimo da ispitamo.ruke same teže da se spoje tj.da naprave krug ...pošto im to ne uspeva , doktori se koncentrišu na taj deo tela i počinju pomoću agregansi iz klasične medicine da otkrivaju..šta ..gde i kako..ne znam koliko je istinito da može i na daljinu,tj.da ja odavde zovem doktora u Japan i da mi on kaže šta mi je ..ali ću pokušati da pronadjem što više pa ću te infomisati,
jer i ja još surfujem po internetu tražeći odgovore o tome,i prevodeći sa engleskog a dosta je toga stručno pa ni ja baš sve ne razumem.

7

Petak, 17. August 2007

A ja rekoh ti znas nesto o tome pa hoces da znanje podijelis sa nama. Znaci zajedno da ucimo. Taman. Znamo mi engleski ne brini ti.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

ANNA

Zlatna sredina

(10)

• »ANNA« je žensko

• Poruku poslati

8

Petak, 17. August 2007

Pink...ne budi cinična..jer ti to ne stoji...
žena treba da bude nežna...
rekla sam ti ono što znam i ja sama.Lepo je što znaš engleski pa ako nadješ još nešto više o tome ti se potrudi pa i nama kaži..mene recimo,to jako zanima...
volela bi da mi neko na daljinu može reći šta mi je i tako na vreme otkriti neku bolest!!!izvini,što ti ne misliš tako ali ja mislim ...a želim i da živim!
Ne kaže se džabe bolje sprečiti nego lečiti!!!

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

9

Nedjelja, 12. Oktobar 2008

"Godine stresa - posledice u Srbiji"

Prema podacima Svetske zdravstvene organizacije (SZO) depresija je druga bolest po redu i od nje boluje najviše ljudi, odmah posle masovnih nezaraznih bolesti, rekla je prof. dr Dušica Lečić - Toševski.

Ona je prikazala rezultate studije "Godine stresa - posledice u Srbiji" prema kojima od poremaćaja vezanih za strah pati 23,6 odsto stanovništva Srbije, od agresije 26,1, od paničnog straha 10 odsto, a da 18 odsto stanovništa pati od post-traumatskog stresa.

Prema njenim rečima, širom sveta 70 milona ljudi boluje od alkoholizma, 24 miliona od shizofrenije, 50 hiljada od epilepsije, 10 do 20 miliona ljudi godišnje pokuša samoubistvo od kojih milion uspe sebi da oduzme život.

Prema rečima Toševske, do 2010. godine očekuje se da će po broju obolelih depresija biti na prvom mestu, kao i da će se kod 25 odsto stanovništva tokom njihovog života razviti neki mentalni poremećaj.
Ona je istakla da nije neobično što je u Srbiji povećan broj ljudi koji pate od nekog mentalnog poremećaja ili bolesti imajući u vidu da je naša zemlja prošla kroz ozbiljne izazove uključujući sankcije u trajanju od tri i po godine, bombardovanje, političke kovitlace i socijalnu tranziciju.

Toševski je naglasila da je takodje u porastu smrtnost mladih ljudi, zatim postratumatski poremećaji, agresija i nasilje medju mladima, kao i sindrom takozvanog "izgaranja", koji je zastupljen čak i kod neuropsihijatara.

Govoreći o uslovima tretiranja mentalnih bolesti, Toševski je kazala da u Srbiji ima 46 hospitalnih ustanova, sedam hiljada bolesničkih postelja, od kojih se polovina nalazi u velikim bolnicama, kao i da se prosečna dužina lečenja u bolnicama kreće od 31 do 153 dana.

Ona je takodje ukazala da pacijenti nedovoljno koriste lekare u primarnoj zdravstvenoj zaštiti, kao i da je neophodno posebnu pažnju posvetiti destigmatizaciji obolelih i lekara kojih ih leče u čemu mediji treba da imaju važnu ulogu.

„Strategija za razvoj zaštite mentalnog zdravlja sadrži rekonstrukciju bolnica, skraćivanje boravka pacijenata u njima, poboljšanje kvaliteta lečenja, prevenciju i unapredjenje mentalnog zdravlja kao najvećeg bogatstva svake države", istakla je predsednica Nacionalne komisije za mentalno zdravlje Ministarstva zdravlja.
(Tanjug)

rime

Zlatna sredina

(10)

• »rime« je muško

Datum registracije: 22.10.2007

• Poruku poslati

10

Srijeda, 05. Novembar 2008

Izbegavajte kafu tokom trudnoće

Trudnice koje konzumiraju kofein, čak i ukoliko piju samo šolju kafe dnevno, izložene su većem riziku od rađanja deteta nedovoljne težine, upozoravaju britanski stručnjaci sa Lesterskog univerziteta.

Osim na trudnice kafopije, ovo upozorenje se odnose i na one buduće majke koje konzumiraju čaj, gazirne napitke, čokoladu i neke lekove koji se dobijaju na recept.

U ranijem istraživanju ove godine, američki stručnjaci su upozorili da su trudnice koje piju dve i više šolje kafe dnevno pod dvostruko većim rizikom od pobačaja od onih koje izbegavaju kafu. Što se tiče beba koje se rode sa nedovoljnom telesnom težinom, one su kad odrastu izloženije raznim bolesnim stanjima, kao što su povišen krvni pritisak, dijabetes i srčani problemi.

Britanski stručnjaci su obavili istraživanje na 2.645 žena, prosečne starosti 30 godina, koje su bile između osme i dvanaeste nedelje trudnoće. Prosečan dnevni unos kofeina ovih žena bio je 159 miligrama, što je u Britaniji ispod preporučenog nivoa od 200 miligrama.

Ustanovljeno je da je dejstvo kofeina na rast ploda u sličnoj meri nepovoljno kao i dejstvo alkohola. Naime, kod trudnica koje piju jednu do dve šolje kafe dnevno (odnosno između 100 i 199 miligrama kofeina) rizik od rađanja nedovoljno teškog deteta povećava za 20 odsto u odnosu na one koje konzumiraju manje od 100 miligrama kofeina.

Kod trudnica koje konzumiraju dve do tri šolje kafe dnevno (odnosno 200 do 299 miligrama kofeina) taj rizik je bio veći za 50 odsto.

Savet britanskih stručnjaka je da se još uoči začeća i tokom cele trudnoće maksimalno ograniči unos kofeina i da on po mogućstvu ne prelazi 100 miligrama dnevno.

Social bookmarks