Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško
  • »Tulumba4All« je autor ove teme

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 22. Mart 2006

Zemljotres

Cujem da je bio zemljotres u nasim krajevima.
Da li se osetilo u Pazaru ?
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

2

Srijeda, 22. Mart 2006

ENE KAKO NIJE I JA TO CUH. POTRESLI SE PAZARCI MALO STA FALI. TURCI SE TRESU STALNO PA NIKOM NISTA. :)) :))

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško
  • »Tulumba4All« je autor ove teme

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

3

Srijeda, 22. Mart 2006

Citirano

Orginalno od ajla
TURCI SE TRESU STALNO PA NIKOM NISTA.

Kako nista ? Poginu 200 ljudi u Turskoj pre 3 godine, jel to nista ?
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

SaNdZak

Zlatna sredina

(23)

• »SaNdZak« je muško

Datum registracije: 01.11.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 22. Mart 2006

22. mart 2006. | 12:32 -> 15:28 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- U 12.26 područje jugozapadne Srbije pogodio zemljotres jačine 4,5 stepeni Rihterove skale, koji se osetio u celoj Srbiji.

Dežurna seizmologinja na Divčibarama Slavica Radovanović potvrdila je lokalnim medijima u Valjevu da je zemljotres jačine 4,5 stepeni Rihterove skale imao epicentar u predelu Divčibara, na severnim obroncima Maljena.

Dežurna seizmologinja u Seizmološkom zavodu Srbije Svetlana Kovačević izjavila je za B92 da su aparati tog zavoda u 12.26 registrovali zemljotres s magnitudom 4,5 jedinica Rihterove skale, odnosno šest stepeni Merkalijeve, u epicentru. "Zemljotres se dogodio u epicentralnom području Mionice. Jačina potresa mogla je da izazove manje štete na nekim objektima", rekla je Svetlana Kovačević.

Direktor Seizmološkog zavoda Crne Gore Branislav Glavatović za B92 je rekao da je taj zavod u 12.26 registrovao prilično snažan zemljotres na oko 150 km severno od Podgorice, na prostru jugozapadne Srbije. "Preciznije, epicentar je bio na oko 23 km severoistočno od Arilja, odnosno blizu Čačka. Njegova snaga u žarištu iznosila je 4,5 jedinica Rihterove skale, odnosno ekvivalentan seizmički intentzitet na zemljinoj površini iznosio je između šest i sedam jedinica Merkalijeve skale. Zemljotres je mogao izazvati manju materijalnu štetu na lošijim objektima na tom prostoru. Zemljotres se veoma snažno osetio na čitavom prostoru jugozapadne i centralne Srbije, severoistočne i severene Crne Gore, gde je intenzitet bio četiri stepena Merkalijeve skale. Na tom prostoru već duže nije bilo jače seizmičke aktivnosti. Na prostoru jugoistočne Srbije mogući su zemljotresi jačine i do 5,5 stepeni Rihterove skale, na globalnom nivou", kaže on.

U Valjevu panike nije bilo, ali su žitelji Mionice bili uznemireni jer pamte zemljotrese koji su se desili 30. septembra 1998. i 30. aprila 1999, kada je na područiju mioničke opštine oštećeno oko 12.000 objekata u 6.500 domaćinstava. Tada početa obnova još traje, sanirana je četvrtina tih objekata.

U Gornjem Milanovcu, prema nekim izveštajima, na starijim zgradama su se pojavile pukotine, a sa nekih je padao crep, javlja Beta.

Jede Wahrheit braucht einen Mutigen der sie ausspricht!

ajla

Zlatna sredina

(10)

Datum registracije: 05.03.2006

• Poruku poslati

5

Srijeda, 22. Mart 2006

nije to bilo bas u takvom kontekstu kao sto si ti shvatio tulumba.

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

6

Srijeda, 22. Mart 2006

Blago meni pa ne zivim u trusnom podrucju :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

7

Srijeda, 22. Mart 2006

Nisam osetila taj zemljotres, epicentar bio podaleko od NP, a i nije bio bas toliko jak zemljotres.
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

global

Zlatna sredina

(10)

• »global« je žensko

Datum registracije: 15.11.2005

• Poruku poslati

8

Srijeda, 22. Mart 2006

Cuh za to,al se nije osetilo u NP-valjda.
Gora stvar jesu klizista,brda krecu na kuce,tako da je vise kuca iseljeno.
misli globalno-deluj lokalno

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 23. Mart 2006

Ni ja nisam cuo da je bio zemljotres kod nas a velika nevolja za dosta nasih sugradjana su klizista ... Jaklja je najugrozenija. Ugrozeno je i selo Postenje zbog poplava.

Social bookmarks