Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko
  • »Manager« je autor ove teme

Datum registracije: 31.07.2003

• Poruku poslati

1

Ponedjeljak, 19. Januar 2004

Zene i Borilacke vjestine?!

POznato je da su zene dosta uspjesne u sportovima borilackih vjestina. Da li se slazete sa tim? Mislite li da mogu upotrebiti svoju borilacku vjestinu i na muskarcima?

Muskarci budite iskreni :)
Ne mijenjaj vjecno za prolazno!

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

2

Utorak, 20. Januar 2004

:)

pa znas kako je manageru, uvek zavisi do borilacke vestine i do muskarce protiv kog se koriste te vestine :) ako je neki pikljavi koji jedva stoji na noge onda je normalno takvu osobu oborit, no da se vratim sad na borilacke vestine, vrste kao karate, taekwondo (ja ko dijete 4 godine treniro), kung fu i tako to nisu po mojem misljenju zbog toga tu da bi se osobe branili ili tukli po ulici, po mojem misljenju je ovo jednostavno sport ko i svaki drugi i zbog toga za mene ne spada pod odbranbenim sredstvima. Drugo je kad ucih na primer wing chung, to je borilacka vestina koju uce ove specijalne jedinice, gsg 9, i ostale poznate jedinice po svijetu, tu vec ucis ono sto je potrebno za samoodbranu i za napad :) i siguran sam da kad neka devojka nauci ovu vestinu da ima velike sanse da se odbrani protiv muskaraca, u wing chung cak i ima specijalni stil koji je samo za zene razvijen, to jest udri tamo dje muskarca najvise boli :-) i tako slicne :-)

3

Utorak, 20. Januar 2004

Selam Manager :)

Mogu ti reci da sam ubedjena u to da zena koja redovno trenira( zna) recimo karate se moze bolje odbraniti od napadaca nego bilo koja druga( npr. ja ) koja habera nema sa tim ?( i koja moze da se uzda samo u svoje brze noge te da uz puno srece ( i kondicije) umakne mogucem napadacu. :P
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

kiki

Zlatna sredina

(10)

• »kiki« je žensko

Datum registracije: 08.04.2003

• Poruku poslati

4

Utorak, 20. Januar 2004

Vala ja samo zakljucih da se ne smijem kacit sa PaZaRcem,on vala naredja nakija disciplina ja ih ne znadoh ni izgovborit a kamo li upotrebit. :D
Pazi koju igru igras.

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

• Poruku poslati

5

Utorak, 20. Januar 2004

Manager

Ma moze ljudi, zene su cudo. Samo sto se svi oslanjaju na to da su one nezniji i "slabiji" pol, ali one su jako sposobne i mislim da se mogu nositi sa muskarcima, naravno ako su majstori odredjene discipline, tj. vjestine. Jer majstorsko zvanje nije sala :))

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

Datum registracije: 01.04.2003

• Poruku poslati

6

Utorak, 20. Januar 2004

Samo mogu reci da je jako bitno znati se obraniti, covek danas mora biti spreman za sve.Razmisljala sam o kung fu, jer mi je to drugarica preporucila.Za sada mi je dovoljno ono sto znam, mislim da bih umela da se obranim.Znam, kad pored mene stane neko jaci (napr. 2m i sa vise kg) onda me cisto strah da nesto pocnem, jer znam da udarac bi bio mnogo jak, naravno da bih se znala izmaci ipak sigurnost je nista ne pocinjati.

Ne radim sport da bih se bila po ulici,vec to radim zbog sebe, da bih se bolje osecala i imala odgovarajucu kondiciju.

PozdraF za sve

@kiki: Smela bih se zakacit sa PaZaRcom, ali sa malo vise odstojanja. :D
[SIZE=2] Veseo čovjek je kao sunce; kud god ide osvjetljava[/SIZE]

7

Utorak, 20. Januar 2004

Hoces da kazes crni pojas nije shala? :D

OK Manager-ko, al nema ljutis, jer ja imam samo jedan crni kajs koji traje duze od 365 dana ... ?( :)
Mislim da ma koliko zena bila majstor u svojoj disciplini se istina moze nositi sa nekim muskarcima ( pa mozda donekle i majstorima iste discipline) ali ne sve zene i ne sa svim muskarcima!
Uopsteno gledano zene se ne mogu nositi sa ljudima po pitanju snage. :( ( ovde ne racunam obijanje tiganja i serpi o glave :D)
Eto nije mi milo al' moram da priznam da sam slabiji pol.

P.S POZDRAV za TI :)

@PaZaRaC : Neka sheru jedan ne prepadaj devojke ovuda!
"Ti sa svakim lijepo! I trazi da se dobra djela cine, a neznalica se kloni!" (El-'Araf, 199)

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

8

Utorak, 20. Januar 2004

prosecan muskarac je jaci od prosecne zene.zena koja trenira borilacke vestine verovatno bi se mogla uspesno suprostaviti muskarcu koji ne trenira.sa druge strane nije lako koristiti znanje posebno na ulici.palica,noz ,napad sa ledja adrenalin koji udara u glavu... treba iskustva i znanja da bi se na pravi nacin upotrebilo to sto je nauceno na treningu....
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

angel undercover

Zlatna sredina

(10)

• »angel undercover« je žensko

Datum registracije: 30.08.2003

• Poruku poslati

9

Utorak, 20. Januar 2004

a) stikla najmanje 6 cm

b) bunt sa kljucevima (ca: 7 kljuceva + tri privjeska, haman mi treba oruzani list)

c) ruksak ( koji je enormne velicine i pretrpan svim i svacim, mislim da i zivih ljudi u njemu ima)

d) nokti ( ajme koliki su porasli :O )

e) najsladje ide za kraj elektroschocker, poklon za bajram :D

neznam se fajtati ko profi, ali snalazljiva jesam ;)
bila sam u situaciji gledati kako se zena odbrani od muskarca bez poznavanja borilackih vjestina, samo instikt za opstanak i ne vidim razloga sto ne bi mogla zena koja se bavi borilackim vjestinama nabubati dasu koji je mozda i korpulentniji od nje.

love
I am a woman above everything else

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

10

Utorak, 20. Januar 2004

pa ima raznih muskaraca :D ako taj futo nemoze da nokautira zenu jednim udarcem onda je bas futo :D
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

11

Srijeda, 21. Januar 2004

Citirano

Orginalno od björn
pa ima raznih muskaraca :D ako taj futo nemoze da nokautira zenu jednim udarcem onda je bas futo :D

To je tacno bjorn, a ja bih tu jos dodao i ovo: zena koja bi 'pregrmela' (ili ti lagano pretrpela) udarac (snazan) prosecnog muskarca (ne nekog futa) onda i nije bas zena.. il da budem korektniji (i konkretniji) nije bas zenstvena :).
mogu ja da se potpisem i bolje...

Gerilac

Profesionalac

(10)

• »Gerilac« je muško
  • »Gerilac« je zabranjen

Datum registracije: 28.03.2003

• Poruku poslati

12

Srijeda, 21. Januar 2004

Selam alejkum Bosnjakinje i Bosnjaci.

To je jasno ko dan da je muskarac jaci od zene fizicki mnogo. Moze da je ubije ko nista. :)

Ali nije snaga samo fizicka, ako uzmemo u obzir da su zene 99 puta ljepsi pol onda cemo doci do zakljucka da u toj vjestini su jace. Evo recimo ja se sav prestravih opisa ove Undercover. Ne bih joj smio ni prici. :)

Inace ih ne vidim kolko muhu. :):):)

Allahimanet.
HER DZAN ASURA, HER VER KERBELA - SVAKO VRIJEME JE ASURA, SVAKO MJESTO JE KERBELA. Imam Dzafer Essadik r.a.

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

13

Srijeda, 21. Januar 2004

kolko buhu :D

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

• Poruku poslati

14

Srijeda, 21. Januar 2004

Manager

U borilackim vjestinama kao sto su karate i sl. (osim boksa) ne igra ulogu fizicka snaga vec spretnost i brzina jednom rijecju vjestina. Bez obzira koliko bio fizicki jak "napadac" :)

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

• Poruku poslati

15

Srijeda, 21. Januar 2004

e da je onima u bosni bio odred tih 'super' zena maf bi cete ostavili hehe :D

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

16

Srijeda, 21. Januar 2004

Kako vidim dodjoste do zakljucka, da zena je slablji pol, sto priznajem da jeste. Ako se odbrani onda nije zenstvena, sto me dovede u nezgodnom polozaju.Jedina mana ovih borilackih vestina je, stvaraju se misici na tijelu, ne izgleda fino. A inace su The Best! :]

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

• Poruku poslati

17

Srijeda, 21. Januar 2004

@Dinna_

Ne nije tacno da misici postaju jako izrazeni. Pricam ti iz iskustva veruj :) Bavljenjem tim sportom se razvija inteligencija, brzina i spretnost, misci ne bas tako kako si zamislila. Rekla sam da u takvim sportovima nije bitna fizicka jacina vec to sto rekoh :)

Dinna_

Zlatna sredina

(10)

• »Dinna_« je žensko

• Poruku poslati

18

Srijeda, 21. Januar 2004

Razvija se intelignecija? 8o

Eljhuculjilah ja ovo prvi put da cujem. Ja sada pricam o sportu kojim se ja bavim, bitna je samo snaga, tehnika, spremnost, dobra volja, kondicija i huraa, mozemo poceti! :D

Posto ima curica na kojima se primecuju misici, onda ja iz toga zakljucih, da je to jedina mana. Zavisi o kojem sportu se bavimo, ja spomenuh sport koji je meni vrlo dobro poznat...

PozdraF oT mene za TI :O

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

19

Srijeda, 21. Januar 2004

Citirano

Orginalno od Manager
POznato je da su zene dosta uspjesne u sportovima borilackih vjestina. Da li se slazete sa tim? Mislite li da mogu upotrebiti svoju borilacku vjestinu i na muskarcima?

Muskarci budite iskreni :)

Iskreno, nemam pozitivno mišljenje o ženama koje se bave borilačkim veštinama. Razlog za to je upravo pitanje koje je Menager i postavila na kraju početnog posta, tj. čini mi se da se iza tog samog "bavljenja sportom" krije potajna ( ili manje potajna) želja da se bude ravnopravan sa jačim polom na onom polju na kojem po prirodi, po samoj konstituciji žene ne bi trebale da traže ravnopravnost.

Svakako da dobro istrenirana i obučena žena može parirati prosečnom ( pa čak i nadprosečnom) muškarcu, ali siguran sam da takva ženska osoba ne bi mogla pobuditi moje interesovanje, kao što sam siguran da svoju fizičku snagu ne bih koristio u ugrožavanju neutrenirane i neobučene žene koja me je zainteresovala i kao što sam siguran da bih svoju fizičku snagu podredio njenoj zaštiti ukoliko bi joj ta zaštita bila potrebna.

No ovo je doba ahiri-zemana :] , tako da me uopšte ne iznenađuje pojava žena koje umesto nekih drugih, treniraju borilačke sportove...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Manager

Profesionalac

(10)

• »Manager« je žensko

• Poruku poslati

20

Srijeda, 21. Januar 2004

@ fingersbroken;
Ne bih rekla da zene koje se bave borilackim vjestinama nisu zenstvene, jer postoji mnogo zena koje poznajem a nosioci su majstorskog zvanja, a jako fino i zenstveno izgledaju. :))

Social bookmarks