Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 29. Oktobar 2004

Zgode i nezgode za vrijeme studiranja

Nova generacija studenata, amfitetar prepun, predmet statika. Profesor Pašić čuven po strogoći. Uvijek idu dva časa jedan za drugim uz pauzu od 15 min. Na jednoj pauzi negdje na pola puta do kabineta stiže profesora jedna naša zgodna kolegica i umiljatim glasom povika: Profesore, profesore! Profesor zastade a ona mu priđe i reče: Profesore, zašto kada predajete stalno gledate u mene? Profesor je pogleda, malo razmisli i reče: Kazaću Vam kad se vratim sa pauze.
Prošla pauza, ulazi profa u pun amfiteatar i odmah počinje: Vaša kolegica me je upitala zašto stalno gledam u nju dok predajem. Vi ste nova generacija. Ja vas ne poznajem. Stalo mi je da znam da li kapirate ovo o čemu vam govorim. Da bih bio siguran da kapirate ja u svakoj generaciji odaberem najgluplju facu i kada vidim da je njoj sve jasno onda znam da je svima jasno! Eto kolegice, zato gledam stalno u Vas.

Mikrofon je vaš :D .
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

2

Petak, 29. Oktobar 2004

Taj ne zasluzuje da bude ni profesor ni pedagog.Klasican primer u nasim skolama gde se profa pravi vazan i valjda izivljava sebe. xx(
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 29. Oktobar 2004

Mozda si u pravu björn ali namjera mi je da pricamo o zgodama i nezgodama a ne o profilu profesora. Ipak, zahvaljujem na trudu.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

björn

Profesionalac

(10)

• »björn« je muško

Datum registracije: 29.08.2003

• Poruku poslati

4

Petak, 29. Oktobar 2004

Nema na cemu.Znam sta je tema ali nisam mogao odoleti da napisem to sto sam napisao jer nikad nisam cenio ljude koji se ponasaju na tako ne pedagoski i ne ljudski nacin.
14. Kad bismo njih radi kapiju na nebu otvorili i o­ni se kroz nju uspinjali,
15. opet bi o­ni, zacijelo, rekli: "Samo nam se pričinjava, mi smo ljudi opčinjeni!" (Kur'an)

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

5

Petak, 29. Oktobar 2004

Znam da cete pomisliti da ja pricam samo o korupciji ali sam samo hteo da vam ispricam spretnost jedne devojke koja je vise puta padala iz nekog ispita. Dolazi ona ponovo na ispit i u indeksu ostavi 200 eura. Posto je profesor pogledao njen indeks pred prepunim anfiteatrom je rekao da se prosli put ogresio i da ona zasluzuje prelaznu ocenu. Posto je njegov kriterijum da ostavla indekse kod sebe dok sve studente ne ispita ucenica izlazi iz anfiteatra. Posle 5 min. ona ponovo ulazi i pred svim studentima se izvinjava i kaze da je zaboravila 200 eura u indeksu, platu koju je tek primila i zamolila profesora da joj ih vrati nasta je on zavukao ruku u svoj dzep i vratio joj novac. :)
(ovo sam cuo da se prepricava na fax-u)

hadzied

Profesionalac

(10)

• »hadzied« je muško

Datum registracije: 10.08.2002

• Poruku poslati

6

Petak, 29. Oktobar 2004

Citirano

Orginalno od smeker
Znam da cete pomisliti da ja pricam samo o korupciji ali sam samo hteo da vam ispricam spretnost jedne devojke koja je vise puta padala iz nekog ispita. Dolazi ona ponovo na ispit i u indeksu ostavi 200 eura. Posto je profesor pogledao njen indeks pred prepunim anfiteatrom je rekao da se prosli put ogresio i da ona zasluzuje prelaznu ocenu. Posto je njegov kriterijum da ostavla indekse kod sebe dok sve studente ne ispita ucenica izlazi iz anfiteatra. Posle 5 min. ona ponovo ulazi i pred svim studentima se izvinjava i kaze da je zaboravila 200 eura u indeksu, platu koju je tek primila i zamolila profesora da joj ih vrati nasta je on zavukao ruku u svoj dzep i vratio joj novac. :)
(ovo sam cuo da se prepricava na fax-u)

E vala i ti ga pretera, haj pustismo te da nam zaokupiš pažnju sa svojim slučajem, sad ovde navrćeš priču o tome kako se sada svi služe tim kvarnim radnjama... ?(
Bolje ti je da sedneš za knjigu... :]

Pozdrav

DjordjeRd

Profesionalac

(10)

• »DjordjeRd« je muško

Datum registracije: 26.07.2002

• Poruku poslati

7

Petak, 29. Oktobar 2004

Neka Hadži, ovo je urbana legenda, tj. svaka generacija prepričava ovu priču kao da lično zna glavne aktere. Inače, priča je mnogo starija od pojma "Univerzitet u Novom Pazaru"...
Ovaj član foruma želi da se, ovim putem, javno odrekne prava i obaveza čitanja i komentarisanja tema u forumima 'Politika' i 'Religija', i možete smatrati da nije kompetentan za takvu vrstu sadržaja u javnom mediju kakav je Internet. Svaka aluzija ili komentar na gornje rečenice će biti ignorisana od strane autora. Hvala na razumevanju.

P.S. 37!

smeker

Profesionalac

(10)

• »smeker« je muško

Datum registracije: 13.09.2004

• Poruku poslati

8

Petak, 29. Oktobar 2004

Ja sam se u proslom postu ogradio od toga da ja znam aktera dogadjaja i naveo sam da sam ja samo cuo pricu o tome...

Izvini Hadzi ali trenutno zivim u takvom vremenu i izgleda se sve ovo slucajno desava da sve te informacije dolaze do mene ;)

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

Datum registracije: 09.10.2005

• Poruku poslati

9

Petak, 14. Oktobar 2005

Jednom sam izasla na ispit za drugaricu.Ispit sam uspjesno odraila i dobila sam 9,tj.ONA je dobila. :D Drugi put sam izasla za drugu prijateljicu.Ponjela sam njen index ali ni na kraj mi pameti nije bilo da pogledam u sliku u indexu.Kad je profesor dosao do mene ,bila sam mu nesto sumnjiva i zatrazio mi je index.Dala sam naravno NJEN.Na slici je bila plavusa sa izrazito plavim obrvama i trepusama (kontradiktorno meni).Zamislite blama u amfiteatru.......Nisam otisla dekanu kao sto mi je profa naredio,vec sam jednostavno pobjegla glavom bez obzira :D
Ako kliknete OVDJE nista se nece dogoditi :D

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

10

Petak, 14. Oktobar 2005

Na mom faksu bi zbog ovoga morala da ides na drustveno koristan rad :)
Sit Hungry Doesn't Believe

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

11

Petak, 14. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od And_U_Price
Na mom faksu bi zbog ovoga morala da ides na drustveno koristan rad :)

Sad ispade da je moj fax zadnja rupa na sviralu ?(

Nisam stvarna.Ja ne postojim.Ja sam laz....varka....vidis me samo uz pomoc Lysergic Acid Diethylamide

• »And_U_Price« je muško

Datum registracije: 28.07.2002

• Poruku poslati

12

Petak, 14. Oktobar 2005

JA to nisam rekao galaksija. :) Samo pricam o situaciji na mom faksu.
Sit Hungry Doesn't Believe

°thats_me°

Zlatna sredina

(10)

• »°thats_me°« je žensko

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

13

Petak, 14. Oktobar 2005

dobila sam odavno od drugarice jednu power point prezentaciju u kojoj su opisanii neki slucajevi sa univerziteta... (da li je sve to tacno, ne znam :) )

pise da je neki profesor na usmenom ispitu pitao studenta ekonomije, sta je to "agio" . student je odgovori da ne zna... a profesor mu odmah saopstio da nije polozio... student ga je onda podsetio da ima pravo na tri pitanja, a profesor ga upitao " sta je to 'disagio' ?" :D ovaj rekao da ne zna... i trece pitanje je glasilo.. "sta je razlika izmedju "agio" i "disagio" (odnosno izmedju 'agija' i 'disagija' :).. il kako bi se kod nas reklo) (to se, kazu, desilo u Hamburgu)

:)

drugi slucaj je bio... (mada ovo mi je bas neverovatno.. al hajd)

u menzi rucao profesor i dosao student i htio da se zasedne na istom stolu al preko puta profesora. Kad ej profesor to primetio, rekao je nesto u smislu "odkad to jedu sokol i svinja zajedno?"
student odgovara"okej, onda odoh dalje leteti ...":D

da li je tacno.. ne znam (ne verujem.. mada).. al bilo bi mi drago da jeste... kako su mi samo antipaticne arogantne osobe :)

ii jos jednog slucaja se secam..

student zoologije polaze usmeni ispit. I sve je super znao, dok profesor nije pokazao na jedan kavez koji je bio prekriven neci.. tako da su se samo noge od neke ptice videle. I pitao je studenta koja je to ptica... student odgovori da ne zna. Profesor ga upita:"Vase ime?".. student podignu malo pantalone i rece "cik pogodi" :)

najverovatnije da se ovo zadnje i nije dogodiloo.. al eto postirah to sto sam cula :)

kod nas nema nekih provala

samooo kad kad bude smijeha s jednim studentom koji je rus ... nema veze da li imamo pravo i pricamo o nekom primeru ilii drugi predmet... on uvijek razmislja o korupciji.. i sta ako osoba A zeli zeznut osobu B. il primer- baba poklonila unuku biciklo.. i sad se sa tim desilo nesto.. i prvo sta on kaze je.. a da li je baba to ukrala..ili da li je unuk, nedaj Boze, terao nju da mu pokloni :D i td. :) (al sudeci po njegovom izrazu lica rek'o bi covek da je on skroz ozbiljan :D...)

a nas profesor iz prava je bas fin.. (ime mu je prof. dr.dr.dr. simon) nekad prije godinu dana predaje on nama.. i postavlja pitanja... na par sam znala odgovor(imali smo neko vreme i u skoli pravo)..ii javljala se..... i tako isto jedan tip koji je mnogo pitanja odgovorio tacno samo sto je na kraju dva tri put pogresio... i kad je zadnji put dao pogresan odgovor pitao ga profesor, cak malo ljutito, sto ne pogleda u "hgb"(Knjiga zakona za trgovinu).. ovaj se izvinu i kaze mislio je da zna odgovor...i otvori knjigu.. kasnije doslo neko pitanje... ja se vise igrala olovkom nego sto sam digla ruku, ali prof. me prozva i pita da li znam odgovor.. . rekoh da nisam sigurna .. ali da mogu pokusat da odgovorim jer prespostavljam nesto.. kaze on "uredu. recite, gospodjice".. ja rekoh ono sto mislim... kad ono bese pogresno... a on me upita zasto nisam pogledala u knjigu.. na sta sam ja samo stidljivo (jer dotad sam je trebala odavno imat.. )rekla:"zatoo sto je nemam"...

a on obracajuci se svima odgovaraa "eee vidite kako je vasa koleginica shvatila sta je bitno kod pravnika.".. nekapirajuci sta on zeli sa tim reci... ja samo ovako 8o .. a on vide kako sam zbunjena i okrenu se opet prema meni i nastavi "pa vazno je da imate dobar argument... a Vi ste ga imali... rekli ste da nemate knjigu... pa zato i niste mogli naci odgovor..nije vasa krivica "..to rece s blagim osmehom ... ja se takodjer sva sretna samo nasmijah iiii
vise se od tada ne igram sa olovkom :D ;)
tad je, cini mi se, bas bio ramazan.. pa mi se Allah dz.s. smilovao i prof. bese dobrog raspolozenja :D :)

selam alejkum i halalite sto oduljih :)
Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne mozes probiti ni brda u visinu dostici, sve je to ruzno, Gospodaru tvome mrsko. (Al-Isra)

Abfangjäger

Zlatna sredina

(10)

• »Abfangjäger« je muško
  • »Abfangjäger« je zabranjen

Datum registracije: 03.05.2004

• Poruku poslati

14

Petak, 21. Oktobar 2005

Imam i ja jedan:istina neznam dali je.

Student pao na ispit iz logike i ogranizacije pa razgovara sa profesorom.
- Vi ste mene oborili, a pitanje je koliko vi razumete logiku?
-Pa naravno da razumem, inace ne bih bio profesor!
Ako znate tacan odgovor, prihvatam da sam pao i odlazim. Ako ne znate odgovor,dajte mi desetku.
Profesor nakon kraceg razmisljanja, ipak prihvati opkladu.
Student ga pita:
-Sta je legalno, a nije logicno, sta je logicno a nije legalno, a sta nije ni logicno ni legalno?
Profesor dugo razmislja, ali posto nije nasao pravi odgovor, da studentu desetu, a nakon toga ga pita za odgovor.
Student mu odmah odgovori:
-Vi imate 63 godina i ozenjeni ste s jednom 35-godisnjakonjom; to je legalno, ali nije logicno. Vasa zena ima 25-godisnjaka za ljubavnika, sto je logicno, ali nije legalno. Vi dajete desetku ljubavniku vase zene, iako je trebalo da padne na ispitu, sto nije legalno, a jos manje logicno.

Ovo me podseti na jednog mog druga i on polagase jedan predmet vise puta i nemogase nikako da polozi, dosadilo mu bilo pravo vise izlaziti na taj ispit. Sav razocaran kaze da ce menjati studijum toliko ga je taj predmet zamorio da razmislja da upise sumarstvo da bi znao napravit sebi debeo hlad za jedno duze vreme kako bi mogao se odmoriti od strapaca tog profesora. :D A jest bio taj profesor namcor u njegovom slucaju to zbog toga sto smo se mi sa njim prepirali a ovaj se moj drug bio tad isticao u toj nasoj razmerici.
Vertrauen ist, einem Menschen sogar dann glauben zu können, wenn man genau weiß, dass man an seiner Stelle lügen würde!

Sandzacki_sin

Zlatna sredina

(10)

• »Sandzacki_sin« je muško

Datum registracije: 20.03.2004

• Poruku poslati

15

Petak, 21. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od galaksija
Drugi put sam izasla za drugu prijateljicu.Ponjela sam njen index ali ni na kraj mi pameti nije bilo da pogledam u sliku u indexu.Kad je profesor dosao do mene ,bila sam mu nesto sumnjiva i zatrazio mi je index.Dala sam naravno NJEN.Na slici je bila plavusa sa izrazito plavim obrvama i trepusama (kontradiktorno meni).

Ne kontam kako to da bez slike nisi znala da ti je prijateljia plavuša kontradiktorna tebi.
[SIZE=3]Istina koja oslobađa je najčešće ona istina koju ljudi ne žele da čuju.[/SIZE]

galaksija

Profesionalac

(10)

• »galaksija« je žensko

• Poruku poslati

16

Petak, 21. Oktobar 2005

Citirano

Orginalno od Sandzacki_sin

Citirano

Orginalno od galaksija
Drugi put sam izasla za drugu prijateljicu.Ponjela sam njen index ali ni na kraj mi pameti nije bilo da pogledam u sliku u indexu.Kad je profesor dosao do mene ,bila sam mu nesto sumnjiva i zatrazio mi je index.Dala sam naravno NJEN.Na slici je bila plavusa sa izrazito plavim obrvama i trepusama (kontradiktorno meni).

Ne kontam kako to da bez slike nisi znala da ti je prijateljia plavuša kontradiktorna tebi.

Slikala se kad se jos nije ofarbala u tamniju boju.No,ni ona kao ni ja nismo racunale da ce prof. pogledati u sliku.Jednostavno na to nismo ni pomislile. :]

Phikret

Profesionalac

(10)

• »Phikret« je muško

Datum registracije: 27.07.2002

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 23. Oktobar 2005

Moja nedavna nezgod(acija). Okobarski ispitni rok. Matematika 2, usmeni deo ispita. Za polaganje pismenog ispita, ja se potrudio pa veoma sitnim slovima i brojkama, na mestu u indeksu gde se overava semestar, napisao neke formule koje nikako da mi udju u glavu, a i one koje znam ali bi mi dobro dosle u slucaju da mi mozak za vrijeme ispita dozivi RUNTIME ERROR :).

Dakle, na usmenom predajem profesoru indeks, on otvara i u tom trenutku se zapitam da li ima nesto sto bi me kompromitovalo i odresilo ruke profesoru da me kazni, kad se setih: "JOJ FORMULE" (ovako ja rekoh u sebi). Pod stresom vrlo ostrim pogledom pratim kako se profesor krece po stranicama indeksa. Srecom profesor je odmah otvorio stranicu sa polozenim ispitima, bacio pogled i ostavio indeks. Meni laknu :).

Mada profesor je dosta star, ali sta ja znam, znas kako je sa matematicarima, vide i ono sto niiko ne vidi.
Jedna olaksavajuca oklonost je bila sto sam prije pisanja forumla u indeks testirao stranice konkurente za forumule po kriterijumima:

1. Po nekoj zdravorazumskoj logici, profesor tu stranicu nece otvarati na ispitu.
2. Kad otvorim indeks, postoji stranica (stranice), koja se u 80% slucajva otvori. Dakle izbeci to.
3. Pisati vrlo sitnim slovima oko faksimila gospodje iz studentske sluzbe koja je overila semestar tako da na prvi pogled cini da je sve u sklopu faksimila.
4. I naravno pisati grafitnom olovkom kako bi kasnije (KAD KONACNO NADJEM (jer zaboravljam da kupim) GUMICU) mogao to izbrisati!

Social bookmarks