Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

1

Petak, 22. Juli 2005

Zlostavljanje djece

Od kako sam doselio u Njemacku redovno me potresaju vijesti o zlostavljanjima djece. Najnoviji slucaj je okoncan nedavnim sudjenjem Marcu Hoffmannu za seksualno zlostavljanje i ubistvo dvoje djece, Levke i Felixa (vidi sliku, u sredini je prikazan ubica u zagrljaju svog djeteta). Hoffmann je dobio dozivotnu (u Njemackoj nema smrtne). I uvijek me oraspolozi pomisao da u nasoj zemlji nema ovih grozota. Sve dok jutros ne procitah ove vijesti:

http://www.politika.co.yu/cyr/tekst.asp-t=22174&r=50.htm

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?…2&nav_id=173097

Ohrabrujuce je sto nasa javnost (vidi reakcije na b92) daleko zdravije reaguje od javnosti u Njemackoj.

Sta mogu biti uzroci i koje mjere preduzeti u borbi protiv ovog zla.

ed je dodao/la ovu sliku:
  • ubica i zrtve.jpg
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

Datum registracije: 04.09.2002

• Poruku poslati

2

Petak, 22. Juli 2005

Bilo kakva kazna za ovakve monstrume je premala.
Retko sta me iznervira kao ovakve vesti.
X( X( X( X( X( X( X( X( X( X( X(
... And Tulumba for all
[SIZE=1]If you can't convince them, confuse them.

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject

[/SIZE]

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

Petak, 22. Juli 2005

Samo ovo i nista drugo :
PaZaRaC je dodao/la ovu sliku:
  • pakao.jpg

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

4

Petak, 22. Juli 2005

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Samo ovo i nista drugo :

Ma daj to je suvise blago.
Treba ih osuditi na 10 godina zatvora, pa smrtna kazna posle. Nakon 10 godina zatvora (a verujem da bi ih drugi zatvorenici malo naucili pameti) ce pozeleti smrtnu kaznu koju im onda odlozis za jos 10 godina.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

PaZaRaC

Profesionalac

(26)

• »PaZaRaC« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

5

Petak, 22. Juli 2005

Neznam kako je u ostaloj evropi, ali ode po nemackoj ovi zlocinci dobiju u vrh glave po 5 godina pritvora, i to ne u zatvor vec u psihijatriji, vecina njih izadje nakon 2-3 godine jer su psihijatri ustanovili da je pacijent izlecen o|

Ovaj slucaj koji ed pomenu je jedan od retkih u kojim je doslo do dozivotne kazne.

mislim da nema nijedne kazne koja moze da zadovolji coveka, ono da kazes vala je zasluzio, jedino sto treba da ga ceka je smrt, ne kao kazna, vec kao obezbedjenje za ostalu decu da nebi imao opet mogucnost da ponovi nesto slicno.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

6

Petak, 22. Juli 2005

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Neznam kako je u ostaloj evropi, ali ode po nemackoj ovi zlocinci dobiju u vrh glave po 5 godina pritvora, i to ne u zatvor vec u psihijatriji, vecina njih izadje nakon 2-3 godine jer su psihijatri ustanovili da je pacijent izlecen o|

Upravo tako, a kada izadje ne prodje ni mjesec dana opet napravi isto.

A evo iz posljednjeg komentara sa b92 saznadoh kakve se kazne predvidjaju u ovakvim slucajevama po prijedlogu novog zakona:

Citirano

Umesto dozivotnog zatvora ili smrtne kazne kakvu bi svaki normalan čovek, pa valjda i sudija trebalo da dosudi monstrumu, pogledajte šta predvidja novi Krivični zakon (još nije donet): www.parlament.sr.gov.yu/content/cir/akta…asp?Id =203&t=P

U članu 180. kaže:
5-18 godina za "učinioca dela" koji siluje dete, pa ono umre usled posledica.
Ništa oštrije nisu ni druge kazne, za ubistva recimo.

Pozivam B92 da pokrene akciju sa ciljem da sprečimo donošenje krivičnog zakona koji će promovisati nasilje i nasilnike!
(Modesty_B, 22. jul 2005 13:35)

Valjda hoce na ovaj nacin da drzavu priblize Europi o|

Tulumba4All

Profesionalac

(10)

• »Tulumba4All« je muško

• Poruku poslati

7

Petak, 22. Juli 2005

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Neznam kako je u ostaloj evropi, ali ode po nemackoj ovi zlocinci dobiju u vrh glave po 5 godina pritvora, i to ne u zatvor vec u psihijatriji, vecina njih izadje nakon 2-3 godine jer su psihijatri ustanovili da je pacijent izlecen.

Ovde je pre 3 godine bio slican slucaj. Domar u skoli je ubio dve devojcice. Nisu mogli da dokazu da li su bile silovane zato sto su tela bila spaljena. Dobio je 2 dozivotne robije bez prava na pomilovanje. Plus je stavljen na tzv "suicide watch" da se ne bi slucajno ubio (pokusao vec 2 puta).
Ovde je takodje moguce da budes osudjen na dozivotnu robiju u psihijatrijskoj ustanovi.
... And Tulumba for all

[/SIZE]

HaNuMa_78

Profesionalac

(10)

Datum registracije: 01.09.2002

• Poruku poslati

8

Petak, 22. Juli 2005

U potpunosti podrzavam najgore kazne ljudima, koji se usude da svoju silu i perverziju primene nad neduznim i nejakim celjadima. Inace nisam za to da se nad nekim sudi, jer ima ko je zaduzen za to, al u ovom slucaju odobravam.
EŠ-HEDU EN LĀ ILĀHE ILLELLĀH, VE EŠ-HEDU ENNE MUHAMMEDEN ABDUHŪ VE RESŪLUHŪ

Babbha

Profesionalac

(10)

• »Babbha« je muško
  • »Babbha« je zabranjen

Datum registracije: 23.07.2002

• Poruku poslati

9

Petak, 22. Juli 2005

Aman...

Nema
dovoljno
grube
i
okrutne
kazne
na
zemlji
za
takvo
ponashanje
prema
deci
Nema!

:(
Dnevno: http://babbha.blogspot.com
Can't Rain All The Time

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

10

Subota, 23. Juli 2005

Citirano

Orginalno od Tulumba4All

Citirano

Orginalno od PaZaRaC
Samo ovo i nista drugo :

Ma daj to je suvise blago.
Treba ih osuditi na 10 godina zatvora, pa smrtna kazna posle. Nakon 10 godina zatvora (a verujem da bi ih drugi zatvorenici malo naucili pameti) ce pozeleti smrtnu kaznu koju im onda odlozis za jos 10 godina.

@PaZaRaC

To bi bilo za njih slatka kahva

Nego ovo Tulumba sto napisa 10 god. zatvora ali po mogucnosti u Turskoj.Da mi izvini nezniji pol,ceo bi zivot posle proveo lezeci na stomaku.Evo kad nas u Mkd svakih 2 do 3 meseca pojavi se neki "pedofil" kako je zlostavljao neko dete.A imao je jos jedan gori slucaj kada je vaspitac mentalne ustanove zlostavljao mentalno retardiranu decu.

Pitam se:Kakvi su to ljudi?!!!
" Bilen alemlere rahmettir "

MarKaba

Početnik

(10)

• »MarKaba« je muško

Datum registracije: 18.07.2005

• Poruku poslati

11

Subota, 23. Juli 2005

A sta je s majkom koja je dozvoljavala decku da joj siluje dete????
Sta mislite o njoj.
Neki ljudi Boga mole da im dodeli dete a neki koji ih dobijaju tako lako ih zlostavljaju.
Ah, gde je sada Goli Otok.
Aman Tito vrati se sve ti je oprosteno.

iMan-a

Profesionalac

(10)

• »iMan-a« je žensko

Datum registracije: 11.11.2004

• Poruku poslati

12

Subota, 23. Juli 2005

Za monstruma najstrožija kazna

Monstrum Mališa Jevtović koji je do smrti silovao maloletnu K. J. može biti osuđen na maksimalnu kaznu od 40 godina zatvora. Istu kaznu može da dobije i majka deteta Ana Filipović kao saučesnik u monstruoznom zločinu.

- Smrtna kazna je ukinuta. Ali ako se u nekom postupku dokaže da je reč o najtežem krivičnom delu sa elementima nasilja prema nemoćnom licu i da je delo počinjeno sa umišljajem, po Zakonu se može izreći najteža kazna. Ta kazna glasi 40 godina. Ista mera se može presuditi i saučesniku

Blic
"Primjer onoga koji se sjeća svoga Gospodara spominjući Ga i onog koji Ga se ne sjeća je kao primjer živog čovjeka i mrtvaca."

SPAWN

Zlatna sredina

(10)

• »SPAWN« je muško

Datum registracije: 26.04.2005

• Poruku poslati

13

Subota, 23. Juli 2005

Najgore je sto tih Malisa ima po Srbiji kolko hoces...
Pise u novinama da je nekakav bivsi specijalac...
Ako je uradio to sto je uradio nevinom detetu,Bog te pita sta je radio tamo gde je "specijalizirao"!!!
Sto se tice kazne,tu bi trebalo da smo jednoglasni:
MONSTRUME NA KOLAC!!!
Halo Bing? Kako brat?

MarKaba

Početnik

(10)

• »MarKaba« je muško

Datum registracije: 18.07.2005

• Poruku poslati

14

Utorak, 26. Juli 2005

[SIZE=2]A sta sa Damirom iz NP?
Najnoviji slucaj koji j esilovao .... pardon osumnjicen za silovanje maloletnice kod KV.
Nije mi jasno samo koja to maloletnica SAMA stopira na autoputu.[/SIZE]

@ef

Majstor

(22)

• »@ef« je muško

Datum registracije: 11.02.2004

• Poruku poslati

15

Utorak, 02. August 2005

Pedofili haraju Srbijom

Razmisljao sam da temu zapocnem citatima novinarskih tekstova o raznim slucajevima pedofilije koji su u poslednje vreme isplivali, ali sam shvatio da bi takav uvod u temu, na zalost, bio mnogo opsiran. U poslednje vreme skoro svaki dan se u medijima javlja neki novi slucaj pedofilije i svaki je gori od onog predhodnog. Mislim da je ovoga bilo i mnogo ranije samo se o tome nije govorilo. U poslednje vreme se o ovome dosta pise i mislim da je ovo pravi nacin resavanja problema, da se manijaci javno zigosu. Takodje mislim da bi se kaznena politika morala mnogo poostriti. Licno bih na trgove gradova vesao pedofile i silovatelje, ali kako to, na zalost, nije moguce treba im razrezati sto vecu kaznu kako bi neke potencijalne pedofile odvratili od takvih radnji. Za mene je bilo porazavajuce to sto je cak 60 % presuda za pedofiliju u Srbiji uslovno. Drugim, pedofili u Srbiji uzivaju zastitu drzave. Ne postoji dovoljno stroga kazna za nekoga ko malom, bespomocnom stvorenju unisti zivot i pre nego ga je poceo, ali treba ih osucivati na maksimalne kazne. Sta mislite o ovoj pojavi i kako se protiv nje boriti?
Relax, take it easy, for there is nothing that we can do.

Piskota

Početnik

(10)

• »Piskota« je muško
  • »Piskota« je zabranjen

Datum registracije: 13.10.2005

• Poruku poslati

16

Subota, 15. Oktobar 2005

ovako.. protiv sam zlostavljanje djece.. a naj vise me pogodi kada procitam u novinama ili gledam na vijestima ili cujem na radiju kako je otac rodjeni otac silovao kcerku ili sina.. ili sta ja znam toga najvise ima u Njemackoj...a najvise se prikazuje na RTLII :( , ili rodjak silovao... rodicu... :rolleyes: ?( :(
On je jedan,Allah najbolje zna a mi znamo samo onoliko koliko je On htio da znamo, ON najbolje poznaje nase duse i ON zna sta je dobro po nas. :klanja:

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

17

Četvrtak, 09. Februar 2006

Citirano

Orginalno od ed
Sta mogu biti uzroci i koje mjere preduzeti u borbi protiv ovog zla.

Sinoc sam prisustvovao jednom predavanju na ovu temu koje je organizovala WSD Pro child e.V.

Recno je da se u oko 90% slucajeva radi o pociniocima koji su na neki nacin bliski pordicama zrtava, komsije, poznanici, prijatelji (ili 'prijatelji') ... Ta bliskost im omogucava da pridju djetetu na nacin koji nece izazvati sumnju.

Jedna od bitnih stvari na koje treba obratiti paznju u borbi protiv ovog zla jeste jacanje licnosti kod djeteta. Djeca trebaju biti jakog karaktera, odlucna i svjesna a to se da izvjezbati. Posebno u ovom smislu je bitan odnos roditelja prema svojoj djeci. Postoje situacije kada dijete ne smije reci NE roditeljima ali postoji niz situacija u kojima djeca imaju potpuno pravo da odbiju zahtjev roditelja a sto mi u praksi ipak ne dozvoljavamo. Na primjer, dijete nema pravo odbiti da opere zube ali ima pravo da odbije obuci dzemper koji mu se ne svidja. Kroz taj i kroz slicne primjere se kod djece razvija osjecaj za bitnim i nebitnim, za dobrim i losim, za opasnim i bezazlenim ... i na taj nacin rastu sanse da ce u kriticnim situacijama reagovati ispravno.

Ova organizacija nudi kurseve za djecu. Kamo srece da ne postoji potreba za ovim.

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško
  • »ed« je autor ove teme

• Poruku poslati

18

Srijeda, 21. Juni 2006

Nisam siguran da ovo pripada ovoj temi obzirom da se radi o 'dobrovoljnom cinu'. Ipak, procitajte.

Trudno dete

Altuna

Majstor

(10)

• »Altuna« je žensko

Datum registracije: 14.12.2003

• Poruku poslati

19

Srijeda, 21. Juni 2006

Kijametski dan...ne zna covjek sta da kaze za ono cemu je komentar suvisan. Samo da se ibreti... xx(
Sabur ti je da gutas kiselo, gorko i ljuto, a da ti se na licu nista, sem osmjeha, ne vidi.

• »annonimus« je muško

Datum registracije: 15.12.2002

• Poruku poslati

20

Srijeda, 21. Juni 2006

Citirano

Orginalno od ed
Nisam siguran da ovo pripada ovoj temi obzirom da se radi o 'dobrovoljnom cinu' . Ipak, procitajte.

Koliko i da je dobrovoljan cin,pitam se kakav je to covek kad je mogao da pocini takav cin?!
" Bilen alemlere rahmettir "

Social bookmarks