Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Erbakan

Učenik

(0)

• »Erbakan« je autor ove teme

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

1

Srijeda, 24. April 2013

Zukorlic pretukao Bekira Makica

Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

lastavica

Početnik

(10)

• »lastavica« je žensko

Datum registracije: 01.02.2006

• Poruku poslati

2

Srijeda, 24. April 2013

Jest, nazalost...vijest je potvrdjena od imama Mesihata IZ u Srbiji. Ja Rabbi sacuvaj nas fitne i daljih podjela.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

3

Srijeda, 24. April 2013

Da li postoji neki pouzdan izvor ove informacije ili se informacija moze naci samo na ovim fantomskim portalima i istu potvrdi poneka "lastavica"?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

4

Srijeda, 24. April 2013

Šta se dešava - nije ništa novo
ko proguta mnogo - uspjeće i ovo.

Opet se radi o nekom pokušaju puča...
i jopet izdaja,,,, i po gradu tuča

I svi su krivi sem jedan nije
i sve u svemu .... isto ko prije
...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

5

Srijeda, 24. April 2013

Evo jedne zvanicne vijesti:

Sjednica Mešihata: Suspendovan Bekir Makić
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

6

Srijeda, 24. April 2013

Znači zvanično je smijenjen a prebijen je samo nezvanično. Sad mi je lakše. Hvala
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

• »Chechenac« je muško

Datum registracije: 30.10.2003

• Poruku poslati

7

Srijeda, 24. April 2013

To je zvanična vijest jedne strane, a druga strana, Bekirov sin, potvrđuje da mu je babo prebijen i na svom fb profilu revoltirano objavljuje: "Muamereeeeeeeee Zukorlicuuuuu docice tiii ovo *** BOGOM ti se kunem .....DOCICEEEEE TI!!!!"
Kaže Allahov Poslanik a.s.:"Gotovo da je došlo vrijeme u kojem će na vas navaliti razni narodi, kao što divljač navali na svoju žrtvu (cinjiu)." A ashabi upitaše: "Hoće li nas u to vrijeme biti malo, o Allahov Poslaniče?" Poslanik a.s. odgovori: "Ne, u to vrijeme će vas biti puno, ali ćete biti kao pjena na vodi. Allah će isčupati strah iz srca vaših neprijatelja, a u vaša srca će ubaciti vehen". Rekose: " A šta je to vehen, o Allahov poslaniče? Reče: "Ljubav prema dunjaluku i strah od smrti!".

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

8

Srijeda, 24. April 2013

Mene samo cudi da se sam Makic nije obratio medijima vec informaciju prenose kao sto vec rekoh fantomski portali i javni neprijatelji Islamske zajednice u Srbiji. Ne ulazeci u to da li je informacija tacna ili nije, ovakvo izvjestavanje ne uliva povjerenje.

• »Chechenac« je muško

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 25. April 2013

Mislim da mu je juče na listi prioriteta prvo bilo zdravlje (s obzirom da je već imao tumor il nešto slično na mozgu, kad je mnogo smršo), a ne obraćanje medijima, ako uopšte i misli da im se treba obraćat.
Kaže Allahov Poslanik a.s.:"Gotovo da je došlo vrijeme u kojem će na vas navaliti razni narodi, kao što divljač navali na svoju žrtvu (cinjiu)." A ashabi upitaše: "Hoće li nas u to vrijeme biti malo, o Allahov Poslaniče?" Poslanik a.s. odgovori: "Ne, u to vrijeme će vas biti puno, ali ćete biti kao pjena na vodi. Allah će isčupati strah iz srca vaših neprijatelja, a u vaša srca će ubaciti vehen". Rekose: " A šta je to vehen, o Allahov poslaniče? Reče: "Ljubav prema dunjaluku i strah od smrti!".

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

10

Četvrtak, 25. April 2013

Incident u Islamskoj zajednici u Srbiji

25 Apr 2013 Izmijenjeno 14:04 CEST

Mešihat Islamske zajednice u Srbiji demantira da je smijenjeni direktor Ureda za hadž Bekir Makić pretučen.

Bekira Makića je, kako javlja Anadolija, pretukao Muamer ef. Zukorlić, glavni muftija IZ-a u Srbiji [Fena]

Mešihat Islamske zajednice u Srbiji reagirao je na vijest o tome da je glavni muftija Muamer ef. Zukorlić, sa još dvojicom saradnika, pretukao smijenjenog direktora Ureda za hadž Bekira Makića, što je izazvalo veliku medijsku pažnju u regiji.

„Mešihat IZ-a u Srbiji izražava zgroženost zbog činjenice da su pojedinci i pod ahmedijom, uz pomoć svojih političko-medijskih mentora i korumpiranih ljekara, spremni ići tako daleko simulirajući povrede i šireći neistine. Nije istina da je Bekir Makić pretučen u prostorijama Mešihata. Istina je da je zbog finansijskih i drugih malverzacija oko organizacije hadža suspendovan sa pozicije uposlenika u Islamskoj zajednici“, kaže se u saopćenju Informativne službe Mešihata, objavljenom u četvrtak, a nakon izjave Makića da ga je pretukao glavni muftija Muamer ef. Zukorlić.

Mešihat IZ-a u Srbiji je na vanrednoj sjednici održanoj u srijedu suspendirao Makića sa mjesta uposlenika i svih pozicija u Islamskoj zajednici (IZ) do okončanja disciplinskog postupka.

„Razlog za donošenje ovakve odluke leži u činjenici da je Bekir Makić zloupotrijebio položaj rukovodioca Ureda za hadž Mešihata time što je nelegalno, u svojstvu privatnog poduzetnika, osnovao Turističku agenciju 'Sanjak Travel', preko koje je, mimo propisa i saglasnosti organa Islamske zajednice, u dva navrata organizovao hadždž“, kaže se u saopćenju Informativne službe Mešihata.

Bekir Makić je, također, odbio izvršiti primopredaju dužnosti rukovodioca Ureda, sa koje je nedavno smijenjen, što ukazuje na osnovanost informacije da je vršio finansijske i druge malverzacije kroz organizaciju hadždža, kaže se dalje u saopćenju.

Ovoj odluci prethodila je konstatacija Mešihata da „neskriveno, već duže vrijeme, Bekir Makić vrši antiustavne i destruktivne djelatnosti u Islamskoj zajednici“.

Napad na Makića

Istog dana Makića je, kako javlja Anadolija, pretukao glavni muftija IZ-a u Srbiji Muamer ef. Zukorlić.
"Ovaj fizički napad je pokušaj da se spriječi inicijativa za pomirenje dvije islamske zajednice koje djeluju u Srbiji'', rekao je Makić.

On je objasnio da su ga u srijedu Zukorlić i njegovi saradnici pozvali na sastanak. Tamo su bili i Samir Škrijelj i Rešad Plojović, Zukorlić mu je prijetio, a potom ga i fizički napao, kaže Makić za Anadoliju.
„U momentu dok sam ja sjedio on je skočio i svom snagom me stegao za vrat, te me bacio na patos. Došlo je do oštećenja gornjeg dijela kičme i nosim kragnu od gipsa. Osjećam bol u lijevom dijelu vrata.“

U Zdravstvenom centru u Novom Pazaru potvrđeno je da se Makić javljao ljekaru i da su mu konstatirane povrede nagnječenja glave i vrata.
Bekir Makić je ovaj napad prijavio je policiji, ali je dežurni tužilac odbio pokretanje postupka.

“Dežurni tužilac Relja Petrović se izjasnio da nema elemenata za pokretanje krivičnog i prekršajnog postupka i lice koje je prijavilo napad je uputio na privatnu tužbu”, saopćeno je iz novopazarske policije, navodi Anadolija.

Bekir Makić je profesor medrese Gazi Isa-beg i važio je za jednog od prvih saradnika Muftije Zukorlića.

Izvor: Al-Jazeera

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

11

Četvrtak, 25. April 2013

Mešihat IZ u Srbiji: Nije istina da je Bekir Makić pretučen u prostorijama Mešihata

Objavljeno četvrtak, 25 April 2013 12:56

- Mešihat Islamske zajednice u Srbiji izražava zgroženost zbog činjenice da su pojedinci i pod ahmedijom, uz pomoć svojih političko-medijskih mentora i korumpiranih ljekara, spremni ići tako daleko simulirajući povrede i šireći neistine.

Nije istina da je Bekir Makić pretučen u prostorijama Mešihata. Istina je da je zbog finansijskih i drugih malverzacija oko organizacije hadža suspendovan sa pozicije uposlenika u Islamskoj zajednici.

Očito je da simuliranje povreda ima za cilj da skrene pažnju sa činjenice da je Bekir Makić raskrinkan u zloupotrebi položaja i nečasnim radnjama, te da se mora suočiti sa posljedicama disciplinskog postupka. Laž koju je skovao sama sebe demantuje. Prethodno je objavio posredstvom probeogradskih medija pod kontrolom Rasima Ljajića da je tučen po licu i tijelu, a nakon toga se pojavio sa zaštitnim okovratnikom.

Nakon što mu je u Mešihatu saopšteno da će biti suspendovan, Bekir Makić je obišao pragove svojih medijskih i političkih prijatelja, pa tek na njihovu sugestiju nekoliko sati kasnije javio se ljekaru. Na hitnoj službi primila ga je Zumreta Halitović, rođena sestra Senada Halitovića, koja ga je uputila dr Alanu Kurpejoviću, inače kadru SDP-a Rasima Ljajića. Dr Kurpejović poznat je po negativnim stavovima prema Islamskoj zajednici, a prije dvije godine objavio je lažnu vijest da je jedna od učenica Medrese zaražena virusom H1N1, što je izazvalo paniku u Medresi i druge negativne posljedice po ovu školsku ustanovu.

Dakle, u pitanju je najobičnija namještaljka dokazanih protivnika Islamske zajednice koji su iskoristili posrnuće jednog od njenih službenika kako bi nastavili sa blaćenjem ove institucije i njenih predvodnika.

Podsjećamo javnost da je amidžić Bekira Makića, jedan od predvodnika izdaje u Islamskoj zajednici, Mustafa Makić iz Sjenice, prije pet godina na sličan način simulirao ranjavanje iz vatrenog oružja optužujući Muftiju i njegove saradnike, stoji u saopćenju Mešihata Islamske zajednice u Srbiji.

Izvor: rijaset.ba

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

12

Četvrtak, 25. April 2013

Brate,
ako je ovo sto ti pišeš i prenosiš istina, onda ti zavidim. Ovo je VRH!
Ma - ovo je jače nego da si tri sahata bez kišobrana bio na pravom mestu kad je bilo najpotrebnije, a pluštala je kiša.
Nego šta ćemo ako nije???

i ... bode mi oči

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 25. April 2013

Ja ovdje nigde nisam pisao nista sto bi se moglo procenjivati kao istnito ili lazno tako da ne kontam zasto bi mi zavidio.

Ja sam samo potencirao na tome da se za plasirane informacije "senzacionalistickog karaktera", o najvisem vjerskom autoritetu muslimana u Srbiji ,treba navjesti i neki respektabilan izvor informacija.

A da li je istina ovo sto se pise u vijestima koje sam ja preneo ovdje to neka svako za sebe odluci. Meni je licno izjava Mesihata IZuS verodostojna dok su mi ove vijesti oko batinanja Makica pune nekih nejasnoca i suprotnosti.

Eto onako, hladne glave i opusteno...

A evo i izjave reisu-l-uleme povodom ovog slucaja:

Izjava reisu-l-uleme povodom dešavanja u Islamskoj zajednici u Srbiji
Objavljeno četvrtak, 25 April 2013 17:43

Sarajevo, 25. april 2013. (MINA) – Povodom posljednjih događaja vezanih za Islamsku zajednicu u Srbiji, reisu-l-ulema Husein ef. Kavazović za Muslimansku informativnu agenciju (MINA) dao je sljedeću izjavu:

-Izražavam duboku zabrinutost zbog ukupnih okolnosti u kojima već dugo vremena radi Islamska zajednica u Srbiji. Upravo složenost prilika u kojima djeluje Islamska zajednica u Srbiji još više nalaže svim organima, ustanovama i uposlenicima Islamske zajednice u Srbiji potpunu predanost poštovanju normativnih akata i procedura te moralnu i profesionalnu odgovornost u vršenju misije Islamske zajednice.

Za Rijaset Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini neprihvatljiva je zloupotreba povjerenja i nesavjesno vršenje odgovornih dužnosti na bilo kojoj razini u Islamskoj zajednici. Također, poznat je stav Rijaseta prema svim uposlenicima Islamske zajednice, a to je da se sva otvorena pitanja i nesporazumi moraju rješavati u duhu normativnih akata i propisanih procedura Islamske zajednice.

Rijaset Islamske zajednice u vezi posljednjih događaja u Islamskoj zajednici u Srbiji, shodno normativnim aktima i procedurama Islamske zajednice, utvrdit će relevantne činjenice i zauzeti stav.

Izvor: rijaset.ba

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

• Poruku poslati

14

Četvrtak, 25. April 2013

Večeras u 22 RTV Novi Pazar prenosi intervju sa Bekir ef. Makićem. To ti je odlična prilika da čuješ i drugu stranu.

i ... bode mi oči

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

15

Četvrtak, 25. April 2013

Tashke

Veteran

(12)

• »Tashke« je muško

Datum registracije: 04.01.2005

• Poruku poslati

16

Petak, 26. April 2013

Sreca u nesreci

Kaze Ef. Makic : " Bio sam u bolnici na pregledima koji su trajali nekoliko sati“
Fala Bogu te je ovaj slucaj doveo do toga da nasi doktori pacijenta pregledavaju po nekoliko sati.Do sad bi pacijenti uglavnom cekali po nekoliko sati na pregled a pregled bi trajao 2 minuta,al dobro je sto se i to pocev od ovog slucaja menja na bolje.Eto nekog haira od ovoga.

http://rtvnp.rs/index.php?option=com_con…ronika&Itemid=6
Jednom odlazi svako,putem svog zivota,na rastanku samo srce kaze,ja cu se vratiti...

• »Chechenac« je muško

• Poruku poslati

17

Petak, 26. April 2013

evo intervjua

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

18

Petak, 26. April 2013

Nakon ovog ZVANICNOG intervjua sa Bekir ef. zakljucak je da je ovo jedan zaista kukavicki cin i atak na Bekir ef. Makica.
Pa ljudi moji, dovoljno je samo to sto mu je rekao "ako te udarim po tim zvalama..." a kamo li to sto je nasrnuo na njega i poceo da ga davi. Kazem kukavicki cin samim tim sto je imao prece od Bekir ef. da davi. Tu mu je njegov surak Emir Elfic, pa Serif Marukic koji ga javno naziva nemilosrdnikom, pa Enver Elja Skrijelj, cija ga je zena ispljuvala u restoranu "Mejdan", pa jos mnogi drugi, ali on dobro zna da bi od svija njih u najmanju ruku dobio istom mjerom. Ovako ne, najlakse je napasti covjeka koji je prije neku godinu bio na ivici zivota zbog bolesti koju je tada imao i na covjeka ciji nivo secera se u ovom trenutku ne spusta ispod 12.
Sramota Muamere Zukorlicu. Ali, analizirajuci sve ovo, mnogo je veca sramota i bruka na imame i na ostale clanove inicijative za ujedinjenje Islamske zajednice, Nedzad ef. Hasanovica, Senad ef. Halitovica, Sead ef. Islamovica, sto se ni jednom jedinom rijecju nisu oglasili javno povodom ovog dogadjaja. Na ovim snimcima se vidi da su oni bili u bolnici i na neki nacin dali podrsku Bekir ef., ali to nije dovoljno. U koliko se u narednim danima ne oglase, mogu da ocekuju slobodno da ce oni biti sljedeci ti koji ce biti davljeni a da ne govorimo o tome da je to klasicna izdaja sa njihove strane!

S druge strane, izjava reisu-l-uleme Kavazovica uliva povjerenje da ce problemi u Islamskoj zajednici u Sandzaku konacno poceti da se rjesavaju jer se nije stavio na jednu stranu kao njegov predhodnik!
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

19

Petak, 26. April 2013

Predavanje muftije Muamer ef. Zukorlica - 25.april 2013.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

20

Petak, 26. April 2013

Evo jednog portala poput Sandzak-Habera:
Kako je sniman film "Batine za hodžu"

Social bookmarks