Niste prijavljeni

Dragi posjetioče, Dobrodošli na Otvoreni Forum - Novi Pazar. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

Datum registracije: 14.05.2009

• Poruku poslati

41

Ponedjeljak, 29. April 2013

Nego da se vratimo kod Bekira ... jel niste vidjeli sta Bekir drzi ders?

Bekir kaze: "Ne postoji brate taj razlog na svijetu za cijepanje IZ" zar nije to licjemerstvo?

I zbog ovakvih nas narod kaze: Slusaj sta hodza prica al ne radi sta hodza radi.

Pa dobro....... pametnjakovicu, da ne upotrijebim neku drugu rijec koja ti mozda bolje pristaje, dje ti to vide i u kojoj izjavi Bekir ef. pominje otcepljenje ili trecu Islamksu zajendicu???

A evo samo za tebe nezvanicna informacija: 89 imama je napisalo pismo podrske Bekir ef. i poslalo na adresu rijaseta i licno Reisul-ulemi!!!

Ma nisi vrijedan dalje bilo kakvih komentara i odgovora!
Jedne prilike pitali Poslanika s.a.w.s:
"Može li vjernik biti kukavica? - Da! – odgovori Poslanik s.a.w.s.
- Može li vjernik biti škrtica? - Može! - odgovori Poslanik s.a.w.s
- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

sloboda

Učenik

(57)

Datum registracije: 14.05.2012

• Poruku poslati

42

Nego da se vratimo kod Bekira ... jel niste vidjeli sta Bekir drzi ders?

Bekir kaze: "Ne postoji brate taj razlog na svijetu za cijepanje IZ" zar nije to licjemerstvo?

I zbog ovakvih nas narod kaze: Slusaj sta hodza prica al ne radi sta hodza radi.

Pa dobro....... pametnjakovicu, da ne upotrijebim neku drugu rijec koja ti mozda bolje pristaje, dje ti to vide i u kojoj izjavi Bekir ef. pominje otcepljenje ili trecu Islamksu zajendicu???

A evo samo za tebe nezvanicna informacija: 89 imama je napisalo pismo podrske Bekir ef. i poslalo na adresu rijaseta i licno Reisul-ulemi!!!

Ma nisi vrijedan dalje bilo kakvih komentara i odgovora!

Dobro bate nemoj se mnogo nervirat mozes dobit cir na stomak :D
Evo da ti pomognem sta je Bekir u ovom dersu rekao:

4:10 Za dijeljenje (razilazenja - tivhiraq) u umetu je kazna dzehenem.
Muhamed a.s. je obecao dzenet onome koji govori istinu ali vidi da ce se posvadjati sa bratom i odustane od toga.

5:27 Dakle dragi moj brate nema te situacije nema te okolnosti nema tog razloga da se islamskoj tijelo smije pocijepati!
To je strogo strogo zabranjeno! Onaj ko je razumjio vjeru nikad sebi nece ovo dozvoliti.
O Allahu moj ucini ga da razumje vjeru pa onda puduci ga tumacenju.

Bekir je sa ovim dokazao da je poducen tumacenju al nije razumio vjeru :)

Koji su to 80 i kusur imama podrzali Bekira? Da vidimo tu listu :)
Cek da pogodim, njegov amidzic iz Sjenice Mustafa Mekic (radnik UDBE i voli da se puca u nogu i da optuzuje Muftiju)
i Adem Zilkic protiv kojeg ima fetva u IZ BiH.

I Zilkic je napocetak pricao ima gotovo 100% podrske imama u Sjenici Tutinu Prijepolju pa nista od te price.

>Prema podacima iz beogradskog Rijaseta, novoizabrani reis dobio je podršku polovine imama u Novom Pazaru i skoro stopostotnu podršku u >Tutinu, Sjenici, Prijepolju i Novoj Varoši.
>http://postjugo.filg.uj.edu.pl/baza/texts_display.php?id=521

Ajd posalji te imame kod nas u dijasporu mnogo smo se uzeleli nece da nas posjetu :D

Sabur bate sabur :D
Dodik: "Ja bih lako u Bosni da imam Rasima"
http://www.youtube.com/watch?v=bVN8er6j0…player_embedded

Ugljanin: "Ja i Ljajić smo jedna politička opcija"
http://www.youtube.com/watch?v=9ma7Nf6MtG4

Erbakan

Učenik

(0)

• »Erbakan« je autor ove teme

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

43

OTVORE NA BEKIRA MAKICA

Ovih je dana je izneseno mnogo potvora i lazi na Bekira Makica.
Muamer Zukorlic, pored toga sto je fizicki nasrnuo na Bekira Makica, za sta postoje materijalni dokazi, nastavio je sa potvorama u gnusnim neistinama da udara na cast Bekira Makica i njegove porodice.
Kontaktirali smo Bekira Makica i on nam je rekao da ce odgovoriti na sve potvore koje direktno udaraju na njegovu licnu i porodicu cast, ali da on nece, iako se nad njim cini nevidjeno nasilje potvorama i klevetama, nikoga vrijedjati, ogovarati...
Rekao nam je: Bolja je jedna moja istina od milion njihovih lazi.
"SVE DOK JE ALLAH SA MNOM, NIJE BITNO KO JE PROTIV MENE"
Odgovor na neistine iznesene javno na nezavisnoj bosanskoj tv1 televiziji.
- Bekir Makic nikada nije dao oprecne izjave o incidentu koji se dogodio u kabinetu Zukorlica. Rekao je da ga je fizicki napao Zukorlic, da je Samir Skrijelj smirivao situaciju i da je Resad Plojovic na momente ispoljavao svoju osorost i agresivnost.To sto su novinari pisali ili prenosili nije ogdovornost Bekira Makica.
-Nije istina da je bez znanja Zukorlica zadnje dvije godine organizovan hadzdz preko privatne turisticke agencije.
Istina je da je Mesihat prije tri godine izgubio protokol o organizaciji hadzdza i jedini nacin organizovanja odlaska na hadzdz je bio preko turisticke agencije. 2009 godine Ministarstvo hadzdza je 5 puta vratilo ugovore sa nadovjere(ti ugovori su uslov za viziranje pasosa) jer je Mesihat izgubio Protokol za organizaciju hadzdza. Protokol je izgubljen zbog toga sto je pored Mesihatovog protokola o organizaciji hadzdza, protokola presevske doline, pojavio i Adem Zilkic kao organizator odlaska na hadzdz iz Srbije. Tada je po odluci Ministarstva hadzdza u KSA ukunit protokol Mesihatu i Presevu i organizacija hadzdza je bila moguca samo preko turistickih agencija. Bekir Makic je tada nazvao Zukorlica i obavijestio ga o problemima sa kojim se susrece, tada je Makic zamolio Zukorlica da iskoristi svoj autoritet kao muftija i da zamoli reisa Cerica kao i predstavnike Saudijske ambasade u Sarajevu da se pismenim putem obrate Ministarstvu hadzdza u KSA i da zatraze olaskanje procedure nadovjere ugovora za potencijalnehadzije iz Sandzaka. Tada je Zukorlic rekao Makicu, zavrsavaj papire kako znas i umijes i niposto ne smijemo dozvoliti da nam ljudi ne odu na hadzdz. Jedini nacin organizacije hadzdza tada je bio organizovati turisticku agenciju, sto je Makic, uz konsultacije sa Zukorlicem, uradio.
Nije istina da je Makic zadnje dvije samostalno organizovao hadzdz .
Istina je da su sve sve potencijalne hadzije upisivale za odlazak na hadzdz u Uredu za hadzdz,da je sav reklamni materijal o upisu za odlazak na hadzdz radjen preko Ureda za hadzdz, samo je tehnicka obrada podataka u Ministarstvu hadzdza u Saudijskoj Arabiji isla preko agencije, jer je to bio jedini nacin da se viziraju pasosi.
Istina je da Bekir Makic, i ako je najodgovorniji za organizaciju hadzdza, nikada nije imenovao ni vozaca autobusa(kada se na hadzdz islo i kopnom) a komoli vodica. Da li je u ovakvim okolnostima organizator Makic ili Zukorlic.
Nije istina da je zbog propusta u organizaciji hadzdza Zukorlic udario Makica.
Istina je da je Zukorlic udario Makica zbog toga sto je Makic jedan od inicijatora inicijative za vracanje jedinstva IZ-i. To je jedina istina, sve ostalo je laz. Zukorlic je Makicu, zbog inicijative o pomirenju poceo prijetiti jos u avgustu mjesecu 2012. godine kod Zukorlica u kabinetu. Tada je Zukorlic, pored Makica, prijetio Nedzadu Hasanovicu, Senadu Halitovicu, Seadu Islamovici i Mensuru Hodzicu. Za ove prijetnje postoje materijalni dokazi.
Zukorlic je prijetio da ce se osvetiti svim onima koji su Makica podrzali na posljednjim izborima za predsjednika Mesihata. Makic je tada, bez svoje volje,a po naredjenju Zukorlica, bio protiv kandidat Zukorlicu. I ako je obavijesten o kandidaturi za predsjednika Mesihata samo dva sata prije glasanja, on je Zukorlicu uzeo trecinu glasova, a to mu Zukorlic nikada nije oprostio.
Zukorlic je Makicu prijetio u svom kabinetu i 24.04.2013. godine kada ga je i udario rijecima: unisti cu te, platices mi za sve izdajnike od Adema Zilkica pa do tebe,ako te udarim po tim zvalama, ja sam pored toga sto sam sluzbenik IZ-e muskarac i ja cu se s tobom licno obracinati, zapamtices mi....na sve uvrede i prijetnje, Makic mu je rekao da ga on nece udariti i da ce se sa Zukorlicem vidjeti na sudu.
Zukorlic je na jednoj od sjednica smijenio Makica sa mjesta direktora Ureda za hadzdz, pored toga sto je ponizio Makica, Zukorlic je od Makica zatrazio da to svoje ponizenje sam licno potpise, sto je Makic odbio, rekavsi Zukorlicu: Ljudsko dostojanstvo mi ne dozvoljava da potpisujem svoje ponizenje, ma sta to imalo za posljedicu, tada je Zukorlic fizicki nasrnuo na Makica.
To se desilo u 13 i 30 minuta.Da bi Zukorlic prikrio svoju bruku, sazvao je u vecernim satima sednicu Mesihata u okrnjenom sastavu suspendovao Bekira Makica optuzujuci ga za samovolju u organizaciji hadzdza mimo znanja Zukorlica-Mesihata.
Makic dok je bio sa Zukorlicem bio je jedan od najpostenijih i najboljih sluzbenika, od kada ga Zukorlic izbaci sa posla Makic postade najveci izdajnik i lopov.
Sve sto nije za Zukorlica je izdaja i lopovluk,a sve sto je za Zukorlica je patriotizam i postrenje...makar na dan sjecanja na genocid u Srebrenici, otisli na inauguraciju Tadicu....to moze samo Zukorlic i da ostane patriota...
Zukorlic se kao patriota zauzimao i za cijepanje Sandzaka na Srbijanski i Crnogorski dio, podrzavanjem odcepljenja CG-e od Srbije.
ZUKORLIC JE ZBOG INICIJATIVE O POMIRENJU UDARIO BEKIRA MAKICA. ZA OVU INICIJATIVU JE APSOLUTNA VECINA UPOSLENIH U ISLAMSKOJ ZAJEDNICI< DA LI CE I ONI ZAVRSITI KAO MAKIC?

Zbog ovakvog Zukorlicevog ponasanja, zabrinut je svaki castan vjernik u Pazaru, Sandzaku i sire...
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

44

Jos kad bi nam rekao da li si ti autor ovog propagandnog teksta ili je isti prekopiran sa nekog od famoznih fantomskih portala?

Izneo si mnostvo nekih informacija pa se postavlja pitanje vjerodostojnosti istih. Moze sutra neki od tih portala napisati da je Obama posetio Meku, pa da li da im to povjerujemo?

Nismo djeca, hajde da diskutujemo i baratamo cinjenicama ako ih ima, sve ostalo je samo pristrasno i navijacko pisanje, odnosno sirenje propagande. Ovdje ne zelim da pravim razliku u ciju korist ta propaganda treba da sluzi.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Erbakan

Učenik

(0)

• Poruku poslati

45

Eh kad bi ovako bio kriticki nastrojen prema slobi koji prospe sijaset optuzbi i skoro nijedanput se ne zapitas jeli to osnovano i odakle to.

A u pravu si trebao sam da navedem izvor.
Na Facebook je pokrenuta inicajativa koja se zove Podrska Bekiru Makicu.
Sam tekst nije sporan i sadrzi cinjenica koliko hoces. Samo je pitanje hocemo li skinuti naocare kroz koje inace volimo da gledamo dok ga citamo.

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

46

Znaci ipak propaganda ili kako inace nazvati ne potpisani tekst navijackog karaktera u kojem se iznose informacije kako bi jedna strana onu drugu oklevetala a sve bez navodjenja i jednog materijalnog dokaza.

Pomozi mi reci kako se zovu oni koji sire i prenose propagandu?

A Bekir ako je pojeo cutek od Muftije, kao sto tvrdi, neka lijepo pokrene tuzbu i to isto pred sudom dokaze. Ako nije u stanju da dokaze svoje tvrdnje, sto mu u izjavama pred video kamerama nije poslo za rukom, ostaje nam samo da mu vjerujemo na rijec ili da vjerujemo Muftiji. Po meni vrlo lak izbor.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Erbakan

Učenik

(0)

• Poruku poslati

47

Utorak, 30. April 2013

Znaci ipak propaganda ili kako inace nazvati ne potpisani tekst navijackog karaktera u kojem se iznose informacije kako bi jedna strana onu drugu oklevetala a sve bez navodjenja i jednog materijalnog dokaza.

Naravno da je propaganda. Sta drugi preostaje drugoj strani nego da se brani. Ako to gledas kao propagandu sasvim je ok.
A sad mi reci ko potpisuje sve one tekstove na zvanicnom sajtu IZ. Ako si citao onda si video da pise 'Informativna sluzba'. Nema imena.

Pomozi mi reci kako se zovu oni koji sire i prenose propagandu?
Pomozi ti meni reci kako se zovu oni koji sire hajku?

A Bekir ako je pojeo cutek od Muftije, kao sto tvrdi, neka lijepo pokrene tuzbu i to isto pred sudom dokaze. Ako nije u stanju da dokaze svoje tvrdnje, sto mu u izjavama pred video kamerama nije poslo za rukom, ostaje nam samo da mu vjerujemo na rijec ili da vjerujemo Muftiji. Po meni vrlo lak izbor.

Bekir je pokrenuo tuzbu i to ce insallah biti lako dokazati. Ali mnogo teze ce biti dokazati ono sto druga strana tvrdi. Za proneveru novca i ostalo. Pa ti si sam trazio od slobode da ti iznese dokaze pa nije uspio. A to su teske optuzbe. Kako bi se ti osjecao da te neko napadne i tvrdi da si lopov.

Ovo su komunisticke metode. U komunizmu kad bi nekog okrivili nije im trebalo dokaza. Optuzeni je morao da dokazuje da je nevin.

E komunizma nema. Morace da donesu dokaze za ono sto tvrde.

( Kuku mene sad ce sloboda par youtube linkova i gotov sam :S )

Poslo sam ti na pm pjesmu koju su spjevali o Muameru. Pa to nije ni Zilkic doziveo a znamo sta je uradio

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

48

Utorak, 30. April 2013

Naravno da je propaganda. Sta drugi preostaje drugoj strani nego da se brani. Ako to gledas kao propagandu sasvim je ok.

Problem je samo u tome sto je sirenje propagande zabranjeno pravilnikom OFNP-a:

Pravilnik OFNP-a

Erbakan

Učenik

(0)

• Poruku poslati

49

Utorak, 30. April 2013

Nemam nikakvih problema da obrises moj post. Brisani su manje 'gore' postovi
Ali ako hoces da budes nepristrasan onda bi trebo da izbrises vise od pola onoga sto pise sloboda

Ili mi daj status moderatora pa cu ja ;)

Selam

Ovaj post je već 1 puta uređen, zadnji put od »Erbakan« (30. April 2013, 09:15)

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

50

Utorak, 30. April 2013

U IME ALLAHA ZA INTERES VLAHA

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

• Poruku poslati

51

Četvrtak, 02. Maj 2013

Gostovanje Bekir ef. Makica na TV1

- A može li vjernik biti lažov? - E to ne može!... – odgovori Božiji Poslanik s.a.w.s.” (hadis biljezi Malik)

sloboda

Učenik

(57)

• Poruku poslati

52

Četvrtak, 02. Maj 2013

Bekir Makić vs Alan Kurpejovic izjave
Izjava Bekira Makića i Alana Kurpejovića, teške ili lake povrede?

Cak ni rasimov doktor Alan Kurpejovic ne kaze da su teske povrede.
Makic glumi kao da ga je auto udarilo a ne Muftija :D

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

53

Petak, 03. Maj 2013

Predsjednik SBK u povodu medijske hajke na muftiju Zukorlića

03. 05. 2013

(Sarajevo, 03.05.2013.) Povodom permanentne i pristrasne političke i medijske hajke protiv muftije sandžačkog Muamera ef. Zukorlića, predsjednik Svjetskog bošnjačkog kongresa reisu-l-ulema emeritus dr. Mustafa Cerić izdao je saopćenje za javnost u kojem se kaže:

- Narod koji je preživio genocid i koji se još uvijek bori za svoja osnovna ljudska prava nema pravo na naivnost i neodgovornost. Zato naivni i neodgovorni moraju shvatiti da ima ljudi u Bošnjaka koji su savjesni i odgovorni, koji su spremni i sposobni da se bore za osnovna ljudska prava svog naroda, jer ne prihvataju samonegaciju i podaništvo.

Muftija sandžački Muamer ef. Zukorlić jedan je od prvaka u Bošnjaka koji je nebrojeno puta djelom pokazao da je savjestan i odgovoran, da je spreman i sposoban, da je mudar i hrabar da se na demokratski način bori za slobodu i prava ne samo Bošnjaka, već svih ljudi dobre volje. Oni koje to ne znaju, a željeli bi saznati, treba da posjete Novi Pazar i na licu mjesta se uvjere da je muftija Muamer ef. Zukorlić, sa vrijednim timom svojih saradnika, uspio za dvije decenije da uradi više nego iko drugi na očuvanju i razvijanju islamske tradicije Bošnjaka u Sandžaku i Srbiji, te na podizanju bošnjačke nacionalne svijesti, ne samo u Sandžaku već i na Balkanu i Europi.

Dovoljno je posjetiti Internacionalni univerzitet, Medresu “Gazi Isa-beg”, Fakultet za islamske studije, mnogobrojne dječje vrtiće i vakufske humanitarne kuhinje za sve vjere i nacije u Novom Pazaru, pa razumjeti zašto su Beograd i neki njegovi “bošnjački” podanici nervozni. Oni su nervozni zato što se muftija Zukorlić usudio da stane na put daljoj diskriminaciji Bošnjaka u Sandžaku. Dovoljno je obići škole u Novom Pazaru sa nazivima “Vuk Karadžić”, “Sveti Sava”, “Stefan Nemanja”, “Jovan Jovanović Zmaj”, “Desanka Maksimović”, u kojima su većinski bošnjačka djeca, zatim Gradsku biblioteku “Dositej Obradović”, Zavičajni muzej “Ras”, pa shvatiti razmjere diskriminacije sa ciljem potpune asimilacije Bošnjaka u srpski nacionalni, kulturni, pa i vjerski okvir.

Suočiti se i hrabro se suprotstaviti toj vrsti svršenog čina (fait accompli), koji je kod nekih Bošnjaka otupio osjećaj za vlastiti nacionalni i kulturni identitet, mogu samo odvažni ljudi poput muftije Muamera ef. Zukorlića, koji svojim radom i djelovanjem vraća nadu i ponos Bošnjacima u domovini i svijetu. A oni u Bošnjaka koji nisu ni spremni ni sposobni da se suoče i suprotstave diskriminaciji protiv Bošnjaka ne samo u Sandžaku, već svugdje gdje ima Bošnjaka, neka se sklone, neka ne ometaju one koji hoće, znaju i mogu da nose emanet panbošnjačkog vjerskog, nacionalnog, kulturnog i povijesnog izazova. Njihova najbolja pomoć Bošnjacima je da im ne odmažu. Jer, dvije vrste ljudi su beskorisni: Oni koje ne znaju da vode i oni koji ne znaju da slijede.

Stoga, pozivam sve savjesne i odgovorne Bošnjake u domovini i svijetu da podrže one između nas koji znaju da nas vode putem slobode i časti nakon genocida.

Pozivam sve Bošnjake ma gdje bili da slijede one koji ih neće izdati i ostaviti kad im je najteže.

Pozivam sve Bošnjake da ne nasjedaju na političku i medijsku hajku protiv naših vjerskih, nacionalnih i kulturnih vrijednosti od onih koji se ne mogu ostvariti ni u čemu osim u napadu na vlastitu vjeru, naciju i kulturu.

Izvor: http://www.sbk.eu.com/izdvojeno/saopcenj…tiju-zukorlica/

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

54

Petak, 10. Maj 2013

Specijalna emisija povodom aktuelnih dešavanja u Islamskoj zajednici

Erbakan

Učenik

(0)

• Poruku poslati

55

Petak, 10. Maj 2013

Odgledah ovo sinoc i smuci mi se.
Samo neke izjave i tvrdnje i sumnje. NIGDJE DOKAZA.

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

56

Petak, 10. Maj 2013

I sam sam sinoć odgledao ovu emisiju, a potom svratio do foruma da vidim da li je Nihad već linkovao da bih iznio svoje zapažanje.
Pri samom kraju emisije Rešad ef. Plojović je iznio krupne optužbe na račun Bekira ef. Makića kome je "natrpao" džepove sa po nekoliko stotina eura skinutih sa računa svakog onog ko je krenuo da obavi svoju vjersku dužnost, peti islamski šart, u organizaciji Mešihata Sandžaka a potom i u organizaciji IZ u Srbiji dok je Bekir ef. Makić bio sinonim te organizacije, tj u proteklih 10-tak godina. Pritom se pozvao na inteligenciju i zamolio auditorijum da niko i ne pokušava da je potcijeni i vrijeđa. "Vrlo inteligentno" izrekao je istinu da je cijena hadža kod nas usklađena sa cijenom hadža u organizaciji Rijaseta IZBiH, da bi "još inteligentnije" od te sume deo od možda i nekoliko stotina eura strpao (samo) u džep Bekira ef. Makića. Vrhunac "prosipanja bisera mudrosti" usledio je kad nam je donio radosnu vijest da nas "za iste pare", sad kad Bekir ef. više nije sinonim organizacije, tj kad je izbačen iz partije, čekaju i očekuju hoteli sa 5 zvjezdica pored samog Časnog Harema u Mekki, a sa 4-5 zvjezdica u Medini, uz produžen boravak na oba ova svima nama draga mjesta.
Možda će se neko zapitati čemu navodnici pored pojedinih riječi pa sam dužan objašnjenje za njih, što na žalost povećava ovaj post i vrijeme potrebno za njegovo čitanje.
Naime, svi mi koji smo ili bili na Hadž ili pak ispraćali i dočekivali hadžije i slušali njihove prelijepe priče sa tog putovanja znamo da su pored toga što su cijene usklađene i iste za naše hadžije i hadžije u organizaciji Rijaseta IZBiH, usklađeni i smeštajni uslovi, taako da i u Mekki a i u Medini naše hadžije iz Sandžaka i naše hadžije iz Bosne borave tamo na približno istim lokacijama, sa približno istim brojem zvjezdica (ili bez njih) i sa približno istim troškovima za taksi prevoz do Časnog Harema, Situacija u Medini je približno ista ne samo za naše hadžije već je približno ista za sve hadžije, i uglavnom su svi zadovoljni i lokacijom i kvalitetom smještaja. Reći da je (samo) Bekir ef. "strpao dio u svoje džepove je stvarno "inteligentno". Ja prosto ne mogu i neću da vjerujem da nam Rešad ef. indirektno poručuje da se i u organizaciji Rijaseta IZBiH dio sredstava "istopi" a to mi je jedini validan zaključak kojii mogu izvući s obzirom na istu cijenu i iste uslove, ako tvrdi da su se Bekirovi džepovi punili. Radije ću da vjerujem da je iznošenje ovih ozbiljnih optužbi na račun Bekira ef. neistina i plod neračunanja na inteligenciju auditorijuma, koji često zna da proguta ovakve i slične. Ima u našem narodu nekoliko termina koje masa vrlo lahko prihvata kada se pripisuju drugom ( lopov, izdajnik, kukavica, poltron, Šojić, Sejdo i sl.) Ovakvi i slični govornici to odlično znaju i vade ove izraze kad god im zatrebaju i nažalost kod pučanstva prolaze jer pučanstvo voli da ih čuje za druge...Inteligentno, nema šta, dok se ne upotrijebi protiv tebe lično...zato ipak razmisli...
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

• Poruku poslati

57

Subota, 11. Maj 2013

I sam sam sinoć odgledao ovu emisiju, a potom svratio do foruma da vidim da li je Nihad već linkovao da bih iznio svoje zapažanje.

Pa kad si u tom trenutku vidio da Nihad jos nije postavio emisiju, zasto je nisi ti postavio da mu malo olaksas?

Po meni je govor efendije Plojovica prilagodjen nivou na kome ce ga razumjeti vecina ljudi u Sandzaku, tako da je taj govor za odredjeni auditorijum sa visokom edikacijom pomalo "sirov".

Ja bih sad ocekivao od Bekira da izadje u javnost sa njegovim cinjenicama i dokaze da optuzbe na njegov racun nisu tacne. Ako je Bekir ispravan i govori istinu to mu nece biti nikakav problem. Lijepo izadje na RTV koja jedva ceka da mu uprilici termin za emitovanje i u kamere pokaze ugovore o smestaju hadzija u Saudijskoj Arabiji, platne liste po kojima je zaradio novac za izgradnju kuce, pismeno ovlascenje od IZuS za vodjenje razgovora sa ljudima koji su 2007 pokusali izvrsiti puc na Islamsku Zajednicu i sve one druge stvari koje mu se stavljaju na teret.

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

• Poruku poslati

58

Subota, 11. Maj 2013

Ja bih sad ocekivao od Bekira da izadje u javnost sa njegovim cinjenicama i dokaze da optuzbe na njegov racun nisu tacne.

A kojim je to cinjenicama Resad ef. potkrijepio svoje optuzbe da bi Bekri ef. morao sa "svojim cinjenicama" da se brani.

Jesmo li vidjeli i jedan papir kojim se dokazuje da je Bekir ef. krao novac hadzija (neuzubillahi kakva gnusna potvora)!?
Jesmno li vidjeli i jadan papir ili snimak kojim se dokazuju tvrdnje Resad ef. da je Bekir ef. izjavio da su ga udarali i sutirali!?

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

59

Subota, 11. Maj 2013

@sans, čudi me da se ti tako inteligentan sam ne sjetiš odgovora sebi, tj. ne uviđaš gdje je greška u tvom načinu rezonovanja i nelogičnosti. Vjerujem da ti je dobro poznato da je u svakom pravosudnom sistemu pravilo da onaj koji optužbu iznese ne mora da je dokazuje, već onaj na koga se optužba odnosi. Dakle, ako taj tvoj Bekir Makić ne dokaže da nije kriv za optužbe za koje se tereti, onda je zaista i kriv. Nema potrebe da efendija Plojović iznosi dokaze za optužbe. Makić je kriv dok ne dokaže da nije. A nema šanse da dokaže, jer je efendija Plojović na strani našeg uvaženog lidera i Muftije Muamera ef. Zukorlića, a koji je nosioc vjerskog i nacionalnog legitimiteta i legaliteta, što je dovoljan argument i dokaz istinitosti onoga što efendija Plojović priča. Razmisli malo...

sanjin-020

Zlatna sredina

(42)

• Poruku poslati

60

Subota, 11. Maj 2013

@sans, čudi me da se ti tako inteligentan sam ne sjetiš odgovora sebi, tj. ne uviđaš gdje je greška u tvom načinu rezonovanja i nelogičnosti. Vjerujem da ti je dobro poznato da je u svakom pravosudnom sistemu pravilo da onaj koji optužbu iznese ne mora da je dokazuje, već onaj na koga se optužba odnosi. Dakle, ako taj tvoj Bekir Makić ne dokaže da nije kriv za optužbe za koje se tereti, onda je zaista i kriv. Nema potrebe da efendija Plojović iznosi dokaze za optužbe. Makić je kriv dok ne dokaže da nije. A nema šanse da dokaže, jer je efendija Plojović na strani našeg uvaženog lidera i Muftije Muamera ef. Zukorlića, a koji je nosioc vjerskog i nacionalnog legitimiteta i legaliteta, što je dovoljan argument i dokaz istinitosti onoga što efendija Plojović priča. Razmisli malo...

Znaci, ako ja optuzim Salahoodina da mi je ukrao 100.000 EVR-a, ja to ne moram da dokazujem, vec Salahoodin treba da dokazuje da ih nije ukrao i ako Salahoodin to ne dokaze onda je duzan da mi te pare vrati. Jel tako?
Ili ce Sud mozda osloboditi Salahoodina zato sto je Saahoodin na strani našeg uvaženog lidera i Muftije Muamera ef. Zukorlića, a koji je nosioc vjerskog i nacionalnog legitimiteta i legaliteta, što je dovoljan argument i dokaz istinitosti onoga što Salahoodin tvrdi! :whistling: ;)

Social bookmarks