Niste prijavljeni

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

61

Subota, 11. Maj 2013

Zanimljiva emisija. Zanimljiva obzirom da se ono sto se moglo cuti tesko moze dovesti u vezu sa casnom misijom koju bi gosti u studiju trebali imati – sirenje Bozije rijeci, istine, pravde, bratske ljubavi, tolerancije, solidarnosti …

Resad ef. Plojovic kaze kako on ne bi da omalovazava ahmediju … (8:30). A nesto prije toga on izmislja (da ne kazem nesto krupnije) kako je Bekir ef. Makic tvrdio da je udaran u lice i sutiran (a Bekir ef. to nigdje nije tvrdio), naziva druge lajavcima, u pomoc zove Sejdu Bajramovica, podmece Bekir ef. da je nekada tekfirio i pozivao na ubistvo (15:10), uporedjivanje Bekir ef. sa Sojicem (16:10), naziva ga klovnom itd. itd.

Sa hafizom Kujevicem, koji muslimane nazva ruljom (29:55), deplasirana prica o odnosu muslimana prema vodji koja je totalno izvan konteksta obzirom da je u pitanju islamsku stav prema vodji muslimana (halifi) a ne o odnosu muslimana prema muftiji i predsjedniku mesihata koji u datom drustveno- politickom kontekstu zivljenja Bosnjaka Sandzaka niti po islamskom zakonu niti po svjetovnom zakonu, niti po obicajnom pravu niti bilo kakvom logikom ne moze biti vodja muslimana te njegov status ne moze biti uporediv sa statusom halife. Kakav je to vodja cija partija u sopstvenom narodu ne moze da prebaci 20% glasova.

Nadalje, Resad ef. Plojovic „tefsiri“ Kur’an pa kaze (31:40) da je pokornost vodjama u istoj ravni sa pokornoscu Allahu i Poslaniku. Nije istina. Dovoljno je pogledati tefsir Sejida Kutba na primjer i vidjeti da je pokornost Allahu i Poslaniku bezuslovna a pokornost vodjama uslovna. Resad ef. kida ajete iz konteksta i tumaci ih nakaradno. I opet uporedjivanje muftije sa vodjom muslimana ili halifom, totalno neosnovano!
A onda Resad ef. Plojovic govori o svojstvima licemjera pa pomenu da je jedno od svojstava sirenje neistine. Pa sta cemo Resad ef. sa tvojom neistinom da je Bekir ef. govorio da je udaran u lice i sutiran. Omaklo se, a?

Resad ef. Plojovic porucuje da ne potcjenjujemo njihov intelektualni kapacitet, da oni nisu glupi … A mislis li ti Resad ef. da su Bosnjaci Sandzaka glupi i da ce progutati sve ove vase bajke?

Po svim poznatim i priznatim pravnim sistemima (anglosaksonsko pravo, rimsko pravo, serijatsko pravo ... ) teret dokazivanja je na onome ko optuzuje a ne na onome ko je optuzen. Dakle, muftija Zukorlic, njegov zamjenik Resad ef. Plojovic i svi drugi koji im se pridruzuju u ovim optuzbama MORAJU dokazati svoje optuzbe. Inace sire potvoru i smutnju a to u normalnim i civiliziranim zajednicama podlijeze sankcijama.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

sans

Majstor

(31)

• »sans« je muško

Datum registracije: 29.07.2002

• Poruku poslati

62

Subota, 11. Maj 2013

I sam sam sinoć odgledao ovu emisiju, a potom svratio do foruma da vidim da li je Nihad već linkovao da bih iznio svoje zapažanje.

Pa kad si u tom trenutku vidio da Nihad jos nije postavio emisiju, zasto je nisi ti postavio da mu malo olaksas?

Po meni je govor efendije Plojovica prilagodjen nivou na kome ce ga razumjeti vecina ljudi u Sandzaku, tako da je taj govor za odredjeni auditorijum sa visokom edikacijom pomalo "sirov".

.

U tvojoj drugoj rečenici krije se odgovor na tvoje pitanje iz prve.
Ako nemaš iskustva-prevariće te , a ako imaš - onda već jesu , onda već jesu , onda već jesu... ;)

i ... bode mi oči

... al lahko je tebi kad imas olovku sa gumicom

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

63

Subota, 11. Maj 2013

Koliko sam ja pratio situaciju, celu pricu je zakuhao upravo Bekir dajuci lazne izjave koje se krecu u dijapazonu da je pretucen na mrtvo ime do onih da ja odgurnut i da je pao. Ni za jednu od ovih izjava nije punudio bilo kakav dokaz, niti se ogradio od gnusnih lazi koje su prenijeli mediji na kojima je on dao izjave.

Dakle kad pocnes sa iznosenjem optuzbi bez mogucnosti da ih dokazes onda nemoj da se ljutis kad i tebe neko optuzi bez iznosenja dokaza.

Ali i pored svega toga, onaj ko govori istinu nema cega da se boji. Ja ocekujem od Bekira, kao sto vec rekoh, da lijepo pozove kamermane iz RTVa koji jedva cekaju da im se on obrati, i pred kamerama pokaze ugovore o smestaju hadzija u Saudijskoj Arabiji, platne liste po kojima je zaradio novac za izgradnju kuce, pismeno ovlascenje od IZuS za vodjenje razgovora sa ljudima koji su 2007 pokusali izvrsiti puc na Islamsku Zajednicu i sve one druge stvari koje mu se stavljaju na teret.
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

Erbakan

Učenik

(0)

• »Erbakan« je autor ove teme

Datum registracije: 20.12.2002

• Poruku poslati

64

Subota, 11. Maj 2013

Samo da se podsjetimo

Nihad 27.04. 2013

@Sloboda, ovo su vrlo teske optuzbe. Imas li ti materijalne dokaze za optuzbe koje iznosis ovdje? Mene bi bilo strah ako ni od koga drugoga, a ono od svevisnjeg Boga, da nekome natovarim ovakve teske optuzbe ako nemam nepobitne dokaze za to.
Koliko sam ja pratio situaciju, celu pricu je zakuhao upravo Bekir dajuci lazne izjave koje se krecu u dijapazonu da je pretucen na mrtvo ime do onih da ja odgurnut i da je pao. Ni za jednu od ovih izjava nije punudio bilo kakav dokaz, niti se ogradio od gnusnih lazi koje su prenijeli mediji na kojima je on dao izjave.
Mora da ti je Resad Plojovic bio nastavnik. Hajd nam navedi izvor gdje je to Bekir izjavio da je pretucen na mrtvo. I ne samo to nego gde je dao dvije kontradiktorne izjave.

Optuzio si covjeka lazovom. Mislis da je to mala stvar

Ali i pored svega toga, onaj ko govori istinu nema cega da se boji. Ja ocekujem od Bekira, kao sto vec rekoh, da lijepo pozove kamermane iz RTVa koji jedva cekaju da im se on obrati, i pred kamerama pokaze ugovore o smestaju hadzija u Saudijskoj Arabiji, platne liste po kojima je zaradio novac za izgradnju kuce, pismeno ovlascenje od IZuS za vodjenje razgovora sa ljudima koji su 2007 pokusali izvrsiti puc na Islamsku Zajednicu i sve one druge stvari koje mu se stavljaju na teret.
Potpisujem, samo umjesto Bekira stavi ime Muamer Zukorlic. Naime sva ova dokumentacijea je kod njega. Mozda tu i nadjes dokumentaciju za Muamerove imobilije kojih je tri puta vise od Bekirovih.
Sve je ovo samo igra! Nema tog muftije koji je vrijedan Vasih zivaca

ed

Veteran

(61)

• »ed« je muško

Datum registracije: 17.12.2002

• Poruku poslati

65

Subota, 11. Maj 2013

Dakle kad pocnes sa iznosenjem optuzbi bez mogucnosti da ih dokazes onda nemoj da se ljutis kad i tebe neko optuzi bez iznosenja dokaza.

Ti nisi pratio sta je Bekir ef. govorio vec si pratio sta su mediji pisali. Nigdje nema njegove izjave da je pretucen. Bekir ef. od pocetka tvrdi da je davljen a od ljekara ima crno na bijelo da u tom predjelu ima povrede.

Muamer ef. Zukorlic tvrdi da je Bekir ef. pronevjerio pare. On MORA da dokaze to sto je rekao jer on nije bilo ko. On hoce da bude mufija a muftija izmedju ostalog znaci i neko ko dijeli pravdu. Covjek koji izmislja i koji siri potvore ne moze da dijeli pravdu i da bude muftija. Ocekujemo ili dokaze ili ostavku.
Čvrsto je ubijeđen u svoje stavove. Nemojte ga zbunjivati činjenicama!

Nihad

Urednik foruma

(121)

• »Nihad« je muško

Datum registracije: 21.07.2002

• Poruku poslati

66

Subota, 11. Maj 2013

Hajd nam navedi izvor gdje je to Bekir izjavio da je pretucen na mrtvo. I ne samo to nego gde je dao dvije kontradiktorne izjave.

Ti nisi pratio sta je Bekir ef. govorio vec si pratio sta su mediji pisali. Nigdje nema njegove izjave da je pretucen. Bekir ef. od pocetka tvrdi da je davljen a od ljekara ima crno na bijelo da u tom predjelu ima povrede.

RTV je objavila vijest da je Bekir brutalno pretucen i da su ga tri osobe krvnicki tukle a uz sve to emitovala snimak gde se Bekir seta oko bolnice sa ortopedskom kragnom. Pa se onda cekalo ceo dan da bi Bekir na istoj toj televiziji dao izjavu koja se ni po cemu ne slaze sa izjavom te iste televizije od prethodnog dana bez i jedne rijeci distanciranja od laznog izvjestavanja koje je direktno vezano za njega.

Jasno je dakle da se radi o lose sinhronizovanoj akciji na ciljem da se ukalja obraz trojice ljudi bez i jednog dokaza. Da je imalo osnova da se Bekiru vjeruje i sam javni tuzilac bi pokrenuo postupak.

Ocekujemo ili dokaze ili ostavku.
Ja mislim da ce se Muftija sad polomit samo da ispuni ono sto Bekirovi odvjetnici ocekuju od njega :D

Optuzio si covjeka lazovom. Mislis da je to mala stvar
Do sad sam cuo izjave sva tri covjeka koja su bila direktno prisutna na licu mjesta za vrijeme navodnog sukoba. Sva tri covjeka svjedoce da Bekir nije niti tucen niti davljen. I to nisu bilo koji ljudi vec Samir Skrijelj, Resad ef. Plojovic i najveci autoritet u sandzackih Bosnjaka danas, glavni muftija Muamer ef. Zukorlic. I ja sad treba da vjerujem Bekiru Makicu? Koji sud na svijetu bi pored ovih svijedocenja dao pravo Bekiru?
Sve je ovo samo igra! Nema tog foruma koji je vrijedan Vasih zivaca! / Dokoni umovi - Sejtanska igralista

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

67

Subota, 11. Maj 2013

Do sad sam cuo izjave sva tri covjeka koja su bila direktno prisutna na licu mjesta za vrijeme navodnog sukoba. Sva tri covjeka svjedoce da Bekir nije niti tucen niti davljen. I to nisu bilo koji ljudi vec Samir Skrijelj, Resad ef. Plojovic i najveci autoritet u sandzackih Bosnjaka danas, glavni muftija Muamer ef. Zukorlic. I ja sad treba da vjerujem Bekiru Makicu? Koji sud na svijetu bi pored ovih svijedocenja dao pravo Bekiru?

Aferim! Potpisujem!

golubardzija

Zlatna sredina

(65)

• »golubardzija« je muško

Datum registracije: 28.07.2009

• Poruku poslati

68

Nedjelja, 12. Maj 2013

Nisam htio da ostavim komentar na ovu temu a, onda procitah hadis mjeseca maja na nacionalnom kalendaru :
Kaze Poslanik a.s.
Neprestano ce Allahova milost biti nad ovim ummetom sve dok cestiti ne pocnu hvaliti grijesnike, dok najbolji ne postanu blagi prema otpadnicima
i dok uceni ne postanu skloni prema vlasti.
Uvijek govorite istinu jer samo istinu mozete ponoviti dvaput.

• »Salahoodin« je muško
  • »Salahoodin« je zabranjen

Datum registracije: 25.01.2008

• Poruku poslati

69

Nedjelja, 12. Maj 2013

Iz tog Hadisa se danas tačno može zaključiti ko je ko. Da sad ne preciziram, jasno je k'o dan.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju

Social bookmarks